Vítězný víkend pro dobrušské házenkáře

dsc0321

DOBRUŠKA - Dobrušští házenkáři zatím proplouvají jarní částí sezony II. ligy bez ztráty bodu. To se mohlo změnit po domácím dvoukole (1. – 2. června), kdy přivítali družstvo z Rokytnice a z Veselí. Tým Rokytnice se před zápasem s Dobruškou nacházel na 9. místě, naproti tomu domácí vévodili tabulce s 28 body.

Sokol Dobruška – Sokol Rokytnice B 29:16 (16:6)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (11), Josef Morávek (5), Štěpán Hampl (4), Jan Verner, Michal Verner (9) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

První minuty sobotního utkání byly vyrovnané, ale jak přibýval čas, rostla dominance Dobrušky. První poločas domácí doslova ovládli, protože skóre už čítalo desetibrankový rozdíl (16:6). Do druhého dějství vstoupili Dobrušští s lehce obměněnou sestavou, ve které dostali příležitost méně zkušení hráči. Ovšem na průběh zápasu to nemělo téměř vliv a Dobruška si tak v poklidu dokráčela pro další jasné vítězství 29:16.

Sokol Dobruška – SK NH Veselí nad Moravou 22:13 (14:7)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (13), Josef Morávek (4), Štěpán Hampl (1), Jan Verner (1), Michal Verner (3) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

V neděli se dobrušští hráči museli vypořádat se soupeřem, který jim na podzim přetrhl jejich šňůru výher, a to družstvem z Veselí nad Moravou. Tento soupeř, na rozdíl od předešlého, se nacházel v přední části tabulky, patřilo mu 5. místo.

Úvod utkání byl dlouhou dobu, co se týče výsledku, vyrovnaný, ale ze hry měla více Dobruška. Díky dobře fungujícímu útoku se podařilo soupeři odskočit na rozdíl 4 branek. Po několika ostrých faulech ze strany celku Veselí byla udělena červená karta a následně byl vyloučen jeden z obránců. Na to Dobrušští odpověděli nejlépe, jak mohli, a ještě více navýšili svůj náskok a první půle skončila za stavu 14:7. Druhou půli držela Dobruška pevně ve svých rukách a soupeři nedovolila zdramatizovat zápas, který nakonec skončil výhrou 22:13.

V obou zápasech skvěle fungovala defenziva, které navázala na předešlé výkony například ze zápasu s Drakenem (11:10) nebo s Humpolcem (18:11). Je pravdou, že hra útočných řad Dobrušky se výrazně zlepšila. Nutno také zmínit, že se toto dvoukolo velice povedlo Josefu Tomášovi, který v prvním zápase vsítil 11 branek a v druhém 13, díky čemuž už v této sezoně pokořil hranici 10 branek za zápas. Pokud by Dobruška předvedla výkony jako o tomto víkendu, tak má dosti velkou šanci udržet si první pozici a postoupit do nejvyšší soutěže. (pre/mš)

Ostatní výsledky

1. NH Brno – TJ Stará Ves n/O 20:18, Sokol Ostopovice – TJ S. Osek n/B 16:18, Jiskra Humpolec – SK NH Veselí n/M       11:13, SSK Vítkovice – Draken Brno 22:15, Sokol Svinov             – KNH MS Brno 24:15, Sokol Ostopovice – TJ Stará Ves n/O 25:13, 1. NH Brno – TJ S. Osek n/B 21:23, Jiskra Humpolec – Sokol Rokytnice B 13:7, Sokol Svinov – Draken Brno 17:10, SSK Vítkovice – KNH MS Brno 14:12.

1. liga žen

Sokol Dobruška – TJ Plzeň-Újezd 17:16, TJ Přeštice A – Sokol Tymákov A 15:20, Sokol Blovice – TJ Stará Ves n/O 23:15, TJ Plzeň-Újezd – Sokol Tymákov A 12:23, TJ Přeštice A – Sokol Dobruška 23:16, TJ Stará Ves n/O – Sokol Krčín 24:21, TJ S. Podlázky – Sokol Blovice 24:13.