Víkend ve znamení krádeží kol, elektrokol a elektrokoloběžky

KRAJ – Policisté napříč krajem pátrají po pachatelích krádeží kol, elektrokol a elektrokoloběžky, které byli nahlášeny během posledního červencového víkendu. Přitom všechny ukradené dopravní prostředky byly uzamčeny nebo uloženy v uzavřených prostorech. Šlo o osm odcizených dopravních prostředků.

„Ze soboty na neděli zmizela tři elektrokola na Náchodsku v celkové hodnotě bezmála 190 tisíc korun. Na Trutnovsku zase dvě z celkových čtyř ukradených kol neznámý pachatel odcizil z uzamčeného střešního nosiče zaparkovaného vozidla. Nahlášená odcizená elektrokoloběžka, k jejíž krádeži zřejmě došlo již dříve, zmizela na Jičínsku ze sklepní kóje bytového domu,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Majetek si chraňte

Ztráta majetku zamrzí vždy, pokud se však jedná o takto hodnotný kusy, je potřeba udělat vše pro jeho ochranu. Policisté proto doporučují kola vždy zamykat, ať už je postavíte na soukromém pozemku nebo na ulici. Nejlepší je přitom zvolit bezpečnostní zámek. Kola je potřeba poutat k pevnému bodu a ani tak byste se od něho neměli vzdalovat na příliš dlouhou dobu. Ideální variantou je mít jej stále na očích, nebo parkovat poblíž kamerových systémů.

Abyste jen tak snadno nepřišli o svůj majetek, radí policisté využít také dalších ochranných prvků, například mikročipů.

„Majitel si čipem označí své kolo, a do registru zadá své kontaktní údaje pro případ vrácení nalezeného kola. Dojde-li přes veškerá bezpečnostní opatření ke krádeži vašeho kola, neprodleně ji ohlaste a neváhejte použít linku 158, snížíte tak náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán,“ dodala Lucie Konečná.

Čtenářská diskuze
Tags: ,