Víkend plný zážitků strávili přátelé myslivosti a ochrany přírody poblíž Pěčína

PĚČÍN – Víkendové akce v přírodě v okolí Pěčína se o uplynulém víkendu účastnily děti z kroužku Mladých přátel myslivosti a ochrany přírody při Mysliveckém spolku Orlické hory, skupina Tuláci ze školní družiny ZŠ Rokytnice v O. h. a místní myslivci. Program se konal na myslivecké chatě V Koutech. Jeho součástí byl reálný lov na čekané, ranní šoulačka spojená se seznámením s lesní zvěří v okolí chaty a společná celodenní hra Na nátlačku. Ta byla zaměřena na dodržování mysliveckých zvyků a tradic, včetně poslední leče s mysliveckým soudem.

SAM_0041

Účastníci akce v Pěčíně.
Foto: Archiv pořadatelů

„Zpestřením byla již zmíněná hra Na nátlačku. V plné kompetenci ji měla bývalá členka kroužku Hana Pavlištová. Motivací pro její vznik byla dívčina vlastní zkušenost z prvního společného lovu. Prakticky nic neznala, nevěděla, kam se má postavit, kdy má smeknout klobouk, ani na který bok se pokládá ulovená zvěř. Rozhodla se proto, že bychom s dětmi mohli takový společný lov simulovat s dodržováním veškerých pravidel. A to se nám v sobotu také povedlo,“ uvedla za pořadatele Ludmila Hamáčková a podotkla, že se nejmladší účastníci měli možnost přesvědčit o důležitosti klidného chování v lese a že si odnesli ponaučení: Nebudeš potichu, neuvidíš!

Starší účastníci si vyzkoušeli preparaci lebky srnčí zvěře a došlo i na rekreační střelbu ze vzduchovky.

„Středoškolské studentky si na sobotní večer připravily besedu s promítáním snímků z Korsiky a Skotska. Hráli jsme společenské hry, předváděli scénky, zatápěli a štípali dříví. Účastníci nakonec ještě prošli stezkou odvahy připravenou staršími dětmi. Zážitků jsme si z víkendu odvezli více než dost,“ dodala Ludmila Hamáčková.

Čtenářská diskuze