Víc než 30 balónů nejen nad Rozkoší

REGION – Horkovzdušné balóny, Česká Skalice, přehrada Rozkoš, Náchodsko a jeho okolí, to vše patří na počátku září k sobě. I letos se společnost DLNK, s. r. o. rozhodla uspořádat další ročník setkání balonářů v České republice. Letos to bude 2. – 5. září.

„Bude se jednat o jednu z největších balonových akcí v České republice v roce 2021. Přípravy finišují. Máme registrováno celkem 31 balonů. A výhled počasí vypadá hodně nadějně, pokud nás nebudou trápit ranní mlhy, tak to vypadá, že se bude od čtvrtka do neděle létat,“ informují pořadatelé.

Ve čtvrtek bude v 17.30 hodin start balonů z Ratibořic – Jiřinkové nebe. Start z louky mezi zámkem a mlýnem, v pátek 3. září v 6.30 – start balonů – přelet česko-polské hranice, v 17.30 – start balonů z Náchoda z louky za Hypernovou a ve 21.00 – noční hořáková show – balonové žárovky – louka za restaurací Tropical v České Skalici, v sobotu 4. září v 6.30 – start balonů – místo startu bude upřesněno, v 17.30 – start balonů z Nového Města nad Metují – louka pod zámkem Na Popluží a v neděli se chystá přelet Rozkoše – přesná místa startů budou upřesňovány dle počasí a směru větru. V případě, že bude podvečerní start balonů zrušen z důvodu počasí, budou balóny z totožného místa startovat následující ráno v 6.30 hodin. Opět pouze v případě příznivého počasí. Přes den balony z důvodu termiky nelétají.

Čtenářská diskuze