Vendula Šichanová vyhrála druhý bodovací turnaj

dobré

DOBRÉ - Kolotoč bodovacích turnajů České republiky mládeže pro sezonu 2017/2018 pokračoval o víkendu 21. – 22. října v Ostravě a Havířově, kde se také představili hráči a hráčky SK Dobré.

DOROST

ELIŠKA KOĎOUSKOVÁ – suverénně postoupila ze skupiny, v prvním kole pavouka měla volný los, ve druhém kole porazila Procházkovou 3:1. O postup mezi nejlepší čtyři se utkala s Růžičkovou. Eliška prohrála těsně 2:3, nedokázala si poradit s výborným blokem soupeřky. Celkové 5. – 8. místo je však zlepšení oproti minulému turnaji.

PAVLA BAČINOVÁ – postoupila z druhého místa ve skupině. V prvním kole pavouka narazila na Hanákovou. Prohrála 0:3, když se nedokázala vyrovnat s rychlou útočnou hrou soupeřky. Umístění 19. – 32. místo je mírným zklamáním. Vzhledem k tréninkové píli je v silách Pavly předvést lepší výkon než v tomto turnaji.

LUCIE BAČINOVÁ – postoupila z druhého místa, v prvním kole pavouka prohrála s Kacálkovu 0:3. Příčiny prohry lze hledat opět v nevýrazném a málo progresivním útoku. Umístění 19. – 32. místo.

DIANA GRIMEROVÁ – i přes bojovný výkon se Dianě nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání ve skupině a do dalších bojů nepostoupila.

VOJTĚCH VIESNER – na začátku prvního zápasu byla na Vojtovi vidět nervozita, ale dokázal se s ní vypořádat a po výborném výkonu vyhrál skupinu. V prvním kole pavouka vybojoval těsné vítězství 3:2 nad Matěnou. Ve druhém kole nenašel účinnou taktiku na Zemana a prohrál 0:3. Umístění na 9. – 16. místě je pro Vojtu povzbuzením do dalšího tréninku.

STARŠÍ ŽACTVO

ELIŠKA KOĎOUSKOVÁ – v hlavní soutěží A měla vylosovanou skupinu: Hrabicová (dříve Witoszova), Dosedělová, Pokorná. Po výborném taktickém výkonu porazila Pokornou, Hrabicová s Dosedělovou byly tentokrát nad její síly. Zejména zápas s Dosedělovou jí nevyšel a trenéra to hodně mrzelo, protože porážky příčinou bylo nedodržení taktických rad. Eliška skončila ve skupině třetí a zbyla na ni pouze soutěž útěchy. V té však nedala žádné ze soupeřek šanci a po výborném výkonu ji vyhrála.

LUCIE BAČINOVÁ – ze skupiny postoupila bez větších problémů, v prvním kole pavouka měla volný los a v dalším si celkem lehce poradila s Petrů. Pokud se chtěla probojovat do soutěže A na následujícím turnaji, musela vyhrát ještě jedno utkání. Soupeřkou jí byla Koberová. Lucka tentokrát dodržela stanovenou taktiku a zvítězila. O postup do finále soutěže B se střetla se šikovnou Pisárovou. Bohužel, se jí však zvítězit nepodařilo. Umístění na 3. – 4. místě v soutěži B je dobrým výsledkem, který snad Lucku povzbudí do dalšího tréninku.

KATEŘINA DUCHÁČOVÁ – postoupila ze skupiny v soutěži B z prvního místa bez větších problémů. V prvním kole pavouka měla Katka volný los a v druhém se utkala s Pisárovou. Bojovala, ale bohužel nenašla účinnou zbraň na hru soupeřky a prohrála. I přesto jí patří pochvala za předvedený výkon.

DIANA GRIMEROVÁ – postoupila ze skupiny z prvního místa po boji se Strakovou. V prvním kole pavouka měla volný los, poté dokázala porazit Matějovou a Jungwirtovou. Znamenalo to postup do semifinále a jistou účast v soutěži A pro následující turnaj. O postup do finále se střetla s Bártovou a i přes prohraný první set však dokázala zápas vyhrát. Ve finále ji čekala přemožitelka Katky Ducháčové a Lucky Bačinové – Pisárová. Diana opět prohrála první set, dokázala však srovnat na 1:1 na sety. Rozhodující moment utkání nastal v polovině třetího setu, když otočila nepříznivý stav 2:6 a set vyhrála. Potom již byla lepší hráčkou a dokázala po výborném taktickém výkonu zvítězit a vyhrála tak celou soutěž B.

ADÉLA SAZIMOVÁ – sbírá především zkušenosti v této kategorii a bohužel, se jí nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání ve skupině soutěže B a turnaj pro ni skončil předčasně. I přesto podala velmi dobrý výkon, je však potřeba dodržovat taktické pokyny a rady trenéra.

„Z celkového pohledu hodnotím tento turnaj jako velmi dobrý, ne však vynikající. I nadále máme velké výkyvy a rezervy zejména v útočné fázi a je potřeba na tom i nadále pracovat,“ zhodnotila turnaj trenérka Andrea Macurová.

MLADŠÍ ŽACTVO

Druhý republikový turnaj mladšího a nejmladšího žactva se konal v Havířově, kde se představili Adéla Sazimová, Vendula Šichanová a Jan Škalda. V sobotu se hrála kategorie mladších, kde Adéla Sazimová i Vendula Šichanová hrály v hlavní kategorii A.

Adéla měla ve skupině Petržílkovou, Lošťákovou a Pařízkovou. I přes jednu prohru postoupila do závěrečných bojů. V prvním kole hrála s Krupovou z Ústí n. O. a po takticky dobře zvládnuté koncovce těsné zvítězila 3:2. O postup do semifinále nastoupila proti Dosedělové a prohrála 0:3. Celkové umístění na 5. – 8. místě je ale dobrý výsledek a Sazimové  patří pochvala hlavně za bojovný výkon proti Krupové.

Vendulka je věkem ještě nejmladší žákyně a po dvou prohrách ve skupině hrála soutěž poražených. V prvním kole přehrála Ščibrániovou 3:1, pak ale podlehla Látalové z Hodonína 2:3, a tím pro ni sobotní turnaj skončil. Je potěšitelné, že i za nepříznivého stavu 0:2 na sety s Látalovou dokázala ještě vyrovnat a podlehla soupeřce až v koncovce pátého setu.

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

V neděli se hrála kategorie nejmladšího žactva (r. 2007 a mladší), kde mělo SK Dobré dva zástupce. Vendula Šichanová (na snímku) jako vítězka posledního turnaje z Prahy a Jan Škalda, který zatím sbírá zkušenosti z velkých turnajů.

Vendula jako nasazená jednička bez zaváhání postoupila ze skupiny a v závěrečných bojích postupně vyřadila Horníkovou 3:0, Polákovou 3:1 a o postup do finále 3:2 Antošovou. Finále se Ščibrániovou Venduka zvládla bez zaváhání a mohla se tak těšit z druhého vítězství ze dvou turnajů republikové série.

„Jsem moc rád, že se Vendule podařilo obhájit první místo a myslím, že zaslouženě. Poctivě trénuje a snaží se s ohledem na její věk poslouchat a následně realizovat rady trenéra. Stříbrná medaile ze čtyřhry s Bárou Antošovou byla pro Venduku krásnou tečkou za tímto turnajem. Honza Škalda bohužel nepostoupil ze skupiny, ale v soutěži poražených se rozehrál a po výhře nad Králem 3:0, Jamným 3:0 a Bártou také 3:0 si připsal cenné body za finále útěchy, v němž prohrál s Rekem ze Slavoje Praha. Honza hraje na svůj věk moc hezky a výsledky se jistě brzy dostaví,“ pochválil za snahu a píli svého svěřence trenér kategorie mladšího a nejmladšího žactva Břetislav Štieber.

Čtenářská diskuze