Vendula Šichanová vybojovala zlato

Vendula Šichanová na nejvyšším stupínku.

Vendula Šichanová na nejvyšším stupínku.

 

Takzvané žebříčkové turnaje mládeže České republiky jsou vzájemným soubojem nejlepších 24 hráčů a hráček jednotlivých kategorií z celkového hodnocení prvních tří republikových turnajů sezony.

DOBRÉ - Hrají se do konečného umístění a pro žebříček ČR mají významnější roli.  Naposledy se hrály turnaje dorostu a mladšího žactva, samozřejmě s účastí mládeže SK Dobré.

A jak viděli své svěřence na turnaji trenéři?

DOROST

„Pro Adélu Sazimovou je to vyšší kategorie. Věkem teprve první rok starší žákyně se zde potkává s hráčkami až o 4 roky staršími. Turnaj začínala jako 21. nasazená, jejím konečným umístěním bylo krásné 12. místo! První zápas ve skupině nejprve 0:3 prohrála s Hanákovou (Baník Havířov), druhý zápas naopak 3:0 vyhrála se Stránskou (SKST Liberec). V prvním kole prohrála 0:3 s jedničkou ČR Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha). V bojích o 9. – 16. místo porazila po skvělém výkonu 3:0 Žižkovskou (SKST Hodonín) a v dalším zápase nestačila 0:3 na Bártovou (TJ Sokol PP Hradec Králové 2). Poslední zápas dne sehrála s Matoušovou (Hrádek), který 0:3 prohrála.

 

MLADŠÍ ŽACTVO

Elena Kuchařová začínala jako 16. nasazená a skončila na konečném krásném 10. místě! Ve skupině nejprve porazila 3:1 Čákorovou (SKUŘ Plzeň) a poté stejným poměrem i Janů (Jiskra Humpolec). Dále sehrála zápas s Najmanovou (Lanškroun), který prohrála 0:3. V dalších zápasech porazila nejprve 3:0 Gluckovou (Granitol Mor. Beroun) a poté sehrála souboj s naší další fialkou Eliškou, který po velkém boji vyhrála 3:2. V konečném souboji o 9. místo hrála znovu s Čákorovou, se kterou tentokrát 0:3 prohrála. Umístila se tak na již zmiňovaném 10. místě, což je pro ni skvělé umístění.

Tereza Kovaříčková turnaj začínala jako 18. nasazená a toto umístění si také potvrdila. Ve skupině po skvělém výkonu porazila jedničku nasazenou ve skupině Juchelkovou (T. J. Sokol Vsetín) 3:2. Hned v dalším zápase však neuhrála ani set nad Gallerachovou a díky tomu nakonec nepostoupila na sety mezi 16 nejlepších hráček. Čekaly jí proto zápasy o umístění na 17. – 24. místě. V dalších zápasech nejprve porazila 3:2 Antošovou (TJ Tatran Hostinné) a poté 3:1 Stramovou (SK Frýdlant n. O.) Poslední zápas prohrála 1:3 s Havrlantovou (TJ Ostrava KST).

Eliška Čermáková byla 23. nasazená a její konečné umístění je parádní 11. místo! První zápas ve skupině sehrála s Jaramillo (Sokol Plzeň V), který 0:3 prohrála. Druhý zápas odehrála mnohem lépe a porazila 3:1 Stramovou (SK Frýdlant n. O.). V prvním kole druhého stupně jí los přidělil oddílovou kolegyni Vendy, s kterou 0:3 prohrála. Následně sehrála pětisetovou bitvu s Rohovou (Jiskra Humpolec), kterou 3:2 porazila. Další zápas byl také pětisetový, tentokrát prohrála 2:3 s další oddílovou kolegyní Elenkou. Čekal jí zápas o 11. nebo 12. místo znovu s Jaramillo, který na druhý pokus zvládla na výbornou a vyhrála zaslouženě 3:1. Konečné 11. místo je pro Elišku super umístění!“ zhodnotila vystoupení svých svěřenkyň trenérka mládeže SK Dobré Ing. Daniela Vítovcová.

Jan Škalda byl nasazen jako pětka. Tříčlennou skupinu vyhrál bez zaváhání, stejně tak osmifinále. Mezi osmi narazil na pozdějšího vítěze Sochora ze Sparty Praha, kterému bohužel podlehl 1:3. Sety sice byly vyrovnané, ale chybělo více klidu, možná i štěstí. O konečné umístění pak porazil Nechybu z Apolla Ústí nad Labem, ale prohrál s Vajglem z Vlašimi. Konečné 6. místo je ale dobrým potvrzením stabilní výkonnosti.

Vendula Šichanová nastoupila jako nasazena jednička. Tento turnaj bývá vždy velice psychicky náročný, častokrát se stane, že vysoko postavená hráčka prohraje i s papírově slabší, což se několikrát stalo i tentokrát. Netýkalo se to ale Vendulky, která bez zaváhání prošla celým turnajem a neztratila ani set. Tím potvrdila svoji dominanci v kategorii mladších žákyň. Její poctivý a svědomitý přístup jak v tréninku, tak v zápasech je perfektní. Jen tak dále,“ doplnil hodnocení druhý z trenérů mládeže Břetislav Štieber.

Čtenářská diskuze