Velký úspěch souboru Zdobničan

MILETÍN/VAMBERK – Ve východočeském Miletíně, rodišti Karla Jaromíra Erbena, se letos již po patnácté konala východočeská přehlídka venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro 2017 s postupem na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou 2017.

TK 2

Lucie Lukešová, Oldřich Plašil a Petr Barvínek.
Foto: Archiv autora

Už podesáté se jí letos zúčastnil i divadelní spolek Zdobničan z Vamberka. Jeho účast byla vždy velice úspěšná, ovšem letošní vystoupení Zdobničanu se mimořádně vydařilo. Takto hodnotila porota inscenaci hry Roberta Thomase Turecká kavárna:

„…Úspěšné inscenování této hry předpokládá logické a vtipné řešení dramatických situací i přesvědčivé herecké výkony, které by zaujaly pravdivostí, vtipem, komediálností, nadhledem i schopností psychologické drobnokresby. Obojího se divákovi díky promyšlené režii a soustředěnému výkonu herců v této inscenaci dostává. Režisérka řeší situace přehledně a s nadsázkou, úpravou textu (aktualizace komentářů) i stylem inscenace nabízí Thomasovu předlohu velmi čerstvě a současně. Herci své postavy formují sytě, plnokrevně, zábavně, občas v groteskní rovině …“ (autor hodnocení Alexandr Gregar)

Není tedy divu, že aktéři inscenace dostali několik ocenění: Alena Joachimsthalerová získala cenu za režii, herci Oldřich Plašil a Karel Uhlíř cenu a Petr Barvínek čestné uznání za herecký výkon. Inscenace získala jako jediná postup na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou 2017.

Turecká kavárna zůstává na repertoáru DS Zdobničan i nadále, v nejbližší době ji mohou diváci vidět v pátek 5. května v Rokytnici v Orlických horách a 24. května v Solnici.

Čtenářská diskuze