Velká Záhornice ožila 4. ročníkem turnaje „Bašákův pink“

Vítězové kategorie starších žáků

Vítězové kategorie starších žáků

ZÁHORNICE – Obecní úřad Trnov, pod který spadá právě tato obec, získal dotaci na rekonstrukci budovy obecního úřadu na Velké Záhornici. Díky této akci získali obyvatelé dotyčné obce novou místnost pro knihovnu, děti novou společenskou místnost pro své schůzky a všichni ostatní velkou společenskou místnost (14 x 8 metrů) s malou kuchyňkou a další menší společenskou místností. Celá budova je navíc bezproblémově vytápěna plynem.

A právě hasiči, jediná organizace v obci, dostala budovu do pronájmu a okamžitě začala všechny místnosti intenzivně využívat. Nejprve přijel kouzelník se svým vystoupením pro děti, po něm Mikuláš se svou nadílkou, později byla společenská místnost dějištěm výroční schůze hasičů, v závěru roku se stala tělocvičnou.

Právě v ní se odehrál ve dnech 29. a 30. prosince 4. ročník turnaje „Bašákův pink“ pro neregistrované hráče. Sešlo a sjelo se 27 účastníků a na třech stolech svedly urputné a mnohdy vyčerpávající boje ve třech devítičlenných skupinách. Nejlepších šestnáct navíc postoupilo do vyřazovacích bojů. Následný systém KO znamenal rychlý konec pro mnohé favority.

Celkovým vítězem se stal teprve třináctiletý Jakob Vrátný z rakouského Lince, jinak téměř rodák ze Záhornice. Na dalších místech skončili Žabokrtský Luboš, Rathouský Lukáš a Mach Petr. Na 5. místě skončil Láďa Černík, šestý Ondřej Mach, sedmý Rathouský Jan mladší a osmý Novák Luboš. Večer pak ještě skalní hráči odehráli turnaj ve čtyřhrách.

V neděli měly svůj turnaj děti. Byly rozděleny na mladší a starší. Kategorii mladších vyhrál Kinzel Matěj, druhé místo obsadil Ivan Sivák a třetí skončila Petra Jarkovská. Na dalších místech skončili Radim Horák, Jakub Sivák a Filip Horák. Starším opět vévodil Jakob Vrátný, i když Martin Mach mu ve finále srdnatě vzdoroval. Na stupních vítězů je doplnil Josef Kinzel.

Skvělé prostředí hlavně pro využití volného času dětí, to byly hlavní argumenty většiny zúčastněných a Obecní úřad v Trnově si jistě za tento čin zaslouží velkou pochvalu. Však také zástupce obce, který předával ceny nejlepším hráčům, byl náležitě pyšný na nedávno dokončené dílo.

JK/MŠ

Čtenářská diskuze