Velká Deštná má opět svou rozhlednu

ORLICKÉ HORY – O slavnostním otevření rozhledny na vrcholu Velké Deštné i o její stavbě jsme informovali v minulém vydání Orlického týdeníku. Zástupci naší redakce samozřejmě v den D na Velké Deštné nechyběli a tak viděli, jak ji slavnostně otevírala mimo jiné starostka Deštného Alena Křížová.

Jeho celý průběh sledovali od začátku. Pořadatelé se snažili udržet organizační pořádek účastníků akce na parkovištích Šerlichu v sobotu 26. října již od samého rána. O poklidný průběh, příchod a příjezd zájemců se mj. starali Policie ČR a Sbor dobrovolných hasičů z Deštného. Účastníci akce vyšli okolo desáté hodiny dopoledne vstříc jejímu slavnostnímu otevření od hájenky z dolního parkoviště na Šerlichu, aby mohli být v poledne přítomni slavnostnímu aktu otevření rozhledny. Na cestu je vypouštěly ohnivé ženy z Deštného, které rozdaly zájemcům na startu pohlednice s vyobrazením rozhledny a dětem neúplnou pohádku o malém pašeráčkovi, za níž po jejím doplnění cestou získaly v cíli drobné odměny.

Cestu od hájenky k rozhledně si mj. nenechala ujít starotka Deštného Alena Křížová, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, ale např. také starosta Dobrušky Petr Lžíčař, který se vydal do hor podle svých slov s celou rodinou kvůli relaxaci a hezkému počasí, nebo člen Sdružení Velká Deštná a autor pohádek z Orlických hor Josef Lukášek a Bohumír Dragoun, ředitel Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném. Za zmínku jistě stojí, že výročí třiceti let své existence týž den oslavil také Srub na Velké Deštné. Programu mj. přáli vládci Orlických hor Rampušák a princezna Kačenka, kteří poslali účastníkům slunečné počasí.

Čtenářská diskuze