Vážná nehoda – těžce zraněný byl transportován vrtulníkem

HRADECKO – Na křižovatce silnice I/11 s odbočkou na Krňovice a Třebechovice pod Orebem se 14. června krátce před osmou hodinou stala dopravní nehoda dvou nákladních a jednoho osobního vozidla.

„Z prvotního šetření vyplynulo, že řidič auta značky VW Passat jedoucí od Krňovic na Třebechovice pod Orebem nerespektoval svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Vjel do křižovatky v momentě, kdy po hlavní silnici od Týniště nad Orlicí směrem na Hradec Králové jelo nákladní auto značky Daf s přívěsem. Vlivem střetu byl passat roztočen a odhozen na protijedoucí nákladní auto značky Tatra. Při nehodě se zranil 75letý řidič passatu a jeho 26letá spolujezdkyně. Muž byl s těžkým zraněním letecky transportován a žena s lehkým zraněním rychlou záchrannou službou do nemocnice. Nikdo jiný se nezranil. U obou řidičů nákladních aut policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou. U zraněného řidiče byl nařízen odběr krve,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.
Policisté na passatu, u kterého zadrželi z důvodu závad registraci, odhadli škodu na 50 tisíc, na dafu 500 tisíc, na tatře 300 tisíc a na poškozeném příkopu 15 tisíc korun.
Přesná příčina je v šetření hradeckých dopravních policistů.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,