Vánoce pro zachráněné živočichy

REGION – Jediná Záchranná stanice pro zraněné volně žijící živočichy v Královéhradeckém kraji, která je v Jaroměři, chystá na sobotu 17. prosince tradiční Vánoce pro zvířátka. Akce se koná od 13 hodin v jaroměřské záchranné stanici. Cesta k ní vede kolem bývalých kasáren na Jakubském předměstí, ulicí Obránců míru.

DSC03712

Séf záchranné stanice David Číp.

Záchranná stanice slouží pro zraněné volně žijící živočichy v okresech Náchod, Rychnov na Kněžnou, Hradec Králové a Trutnov.

„Pacientům stanice můžete nadělit dárečky, jako například psí a kočičí konzervy a granule, tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, piškoty, semena, kvalitní luční seno. Čím více dárečků přinesete, tím déle budou mít zvířátka na stanici Vánoce,“ uvedl šéf záchranné stanice David Číp.

Na programu je prohlídka stanice, od 13.45 hodin zpívání koled zvířátkům s Mladými ochránci přírody Puštíci, ve 14 hodin slovenský přírodopisný film Strážca divočiny o nespoutané přírodě Tater, zaměřený zejména na život medvědů – strážců divočiny. V 15 hodin bude k vidění dokumentární divadlo s názvem Jak pokračuje záchrana Zátoky nosatých opic – o tom co ohrožuje nosaté opice na Borneu a jak se Češi snaží tento přírodní ráj levhartů, orangutanů, delfínů, mořských želv a dráčků létavých zachránit a v 15.30 hodin Příroda Izraele – Z bažin do pouště – cestopisná přednáška lékaře a vášnivého ornitologa Jiřího Zajíce, která bude zaměřená na rozmanitou přírodu Svaté země.

A v 17 hodin je na programu pořad Jak jsme letos pomáhali přírodě – členové JARO Jaroměř představí svoje letošní aktivity v ochraně přírody.

Pořadatelé akce, Základní organizace ochránců přírody JARO (původně Ropáci, dnes JARO podle „JAroměřští ROpáci“) je jednou z největších a nejaktivnějších východočeských nevládních organizací zaměřených na aktivní ochranu biologicky hodnotných lokalit a populací. Pořádají například i tradiční každoroční akci sečení luk v povodí Olešenky u Olešnice v Orlických horách. Vánoce pro zvířátka jsou jednou z dalších jejich pravidelných akcí.

Čtenářská diskuze
Tags: