Vamberk se proměnil na jeden víkend na hudebně-kulturní centrum

Foto: J. A. Dostálek

Foto: J. A. Dostálek

VAMBERK – Všechny kulturní příznivce, kteří si našli cestu na louku u vambereckého fotbalového hřiště, roztančil a pobavil zcela nový hudebně-dramatický festival Vamberák, který se konal předposlední červnový víkend.

Ten vznikl z iniciativy tří studentek divadelní produkce, které se s nadšením pustily do něčeho zcela nového a hlavně pro co nejvíce lidí. Na festivalu Vamberák si našli své jak děti, tak dospělí rockeři nebo fanoušci dalších hudebních stylů. Jak se nechala slyšet sama Gabriela Nováková, která se postarala o propagaci „Chceme ve Vamberku představit divadlo, které by jinak do těchto míst nezavítalo, ukázat alternativu v zábavě a oživit místní kulturu. Největším důkazem, že jsme festival otevřeli opravdu všem, je vstup zdarma – proto nikdo ani za zkoušku nic nedal “

K vidění byli žongléři, výtvarná dílna pro děti, tři divadelní představení a několik hudebních uskupení, z nichž jistě nejslavnější byla Mňága a Žďorp, což potvrdil i velký příliv dalších návštěvníků před začátkem jejich vystoupení. Atmosféra byla fantastická, jen dlouhé fronty na občerstvení byly možná jedinou kaňkou nad jinak skvěle stráveným dnem, který ukončila ohnivá šou a po ní kapela Plazma rock.

Poděkování jistě patří všem, kteří pomohli letošní ročník uskutečnit a nezbývá jen než se těšit na příští ročník.

J. A. Dostálek

 

Čtenářská diskuze
Tags: