Vamberečtí žáci letos dvakrát v celorepublikovém finále

P1160141

VAMBERK - Probojovat se přes několik kol až do soutěže nejvyšší není jednoduché. Navíc, když ještě nepřeje počasí, nemůže se trénovat venku a tělocvična je malá, tak to trošku vypadalo, jako když se připravovala Martina Sáblíková na své soutěže v rychlobruslení bez zimních hal a využila zamrzlý rybník. Nám pomohla hala TJ Baníku a příprava se rozjížděla. Hoši ze 4. a 5. tříd se rozjeli ve vybíjené tak, že skončili v celorepublikovém kole na Pecce, kde dva dny hráli za horkého letního počasí jeden zápas za druhým a skončili v první polovině na krásném 8. místě z 16.

P1160160

Dopravní soutěž Mladý cyklista se pro Vamberk stala trošku už samozřejmostí, i když trénujme na dopravním hřišti v Rychnově. Je nutné znát i tři teoretické disciplíny, tak jsme pracovali dle počasí a vyplatilo se. První vítězství v okrese, dále v kraji – letos v Hradci Králové na velkém a novém dopravním hřišti a postup do 40. ročníku celostátní soutěže v Liberci byl jasný. Po třech náročných dnech plných slunečních paprsků, nervozity a složitých soutěžních úkolů žáci 2. stupně obsadili sedmou příčku ze 14.

Jsme rádi, že máme žáky, kteří chtějí sportovat a obětovat svůj volný čas na trénink. Je to hlavně pro jejich zdraví a do života velké plus.