Valentýnská výstava, romantika na zámku

NOVÉ MĚSTO N. M. – Blíží se svátek všech zamilovaných. Slavit ho můžeme už zítra.

P1490843

Módní inspirace.
Foto: Irena Voříšková

Ve středu 14. února si připomeneme svátek všech zamilovaných – svatého Valentýna. Milenci se obdarovávají různými dárky, někdy možná i příslibem budoucí společné celoživotní cesty. Nejen těm, kteří chtějí vkročit do společného života, byla určena Svatební valentýnská výstava agentury Jitky Leixnerové Brandejsové, která se o víkendu uskutečnila v prostorách zámku v Novém Městě nad Metují.

Společenské šatyi spodní prádlo

Její součástí byly módní přehlídky svatebních šatů kolekce na rok 2018, spodního prádla, ale i společenských šatů.

K vidění bylo také vázání svatebních kytic, ukázky slavnostního líčení, které předvedla Lenka Králíčková, stolování či ochutnávky svatebních dobrot. Nechyběly ani kabátky a kožíšky pro nevěsty, boty a další doplňky, jako kabelky nebo šperky, kosmetika či parfémy.

Bílé svatební šaty, jak je známe dnes, se prý nosí od dob královny Viktorie, to je od 19. století. Podle královny se aristokratky oblékaly do bílých šatů pošitých drahokamy.

Dnes vede stále bílá klasika, ale také se objevují různé netradiční barevné kombinace. Velkým hitem je letos krajka – krajková záda, ale také dlouhé krajkové rukávy, populární jsou i různé průstřihy na šatech, kdy krajka odkrývá pouze určitou část těla. Nosí se stále bohaté výšivky živůtků, korálkové výšivky nebo třeba katedrální vlečky.

Čtenářská diskuze