V soutěži Stavba roku je i deštenská rozhledna nebo škola v Dobřanech

ORLICKÉ HORY/KRAJ – Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vypsal 17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020.

8-zs-dobrany

Škola v Dobřanech.
Foto: KHK kraj

Cílem soutěže je seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a projektováním v Královéhradeckém kraji. Soutěž slouží k podpoře kvalitní komplexní realizace velkých i malých staveb v kraji a zviditelnění stavebních a projekčních firem, které v regionu působí.

Do soutěže bylo přihlášeno 15 staveb, které nyní posoudí hodnotitelská komise. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční na podzim tohoto roku.
Mezi přihlášenými je například i rozhledna Velká Deštná, která se toto léto stala velice vyhledávanou turistickou atrakcí.
Turistická rozhledna na nejvyšším vrcholu Orlických hor – Velké Deštné (1115 m.n.m) byla inspirovaná charakteristickými klimatickými podmínkami – deštěm a větrem.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze