V seriálu SkiTour nebude chybět ani Orlický maraton

DEŠTNÉ V O. H. – Závod Orlický maraton je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás, který se koná na území České republiky již poosmé.

Velkou novinku má pro sezonu 2015 přichystanou největší seriál závodů v běhu na lyžích SkiTour vstupující do svého osmého ročníku a do něhož patří i Orlický maraton: prolog celé sezony obstará noční závod s čelovkami. Bedřichovský Night Light Marathon bude 30. prosince první ze šesti zastávek. Registrace do všech závodu již odstartovaly na www.ski-tour.cz

Orlický maraton bude čtvrtým ze šesti závodů letošního ročníku a ve svém programu 31. ledna -  1. února v Deštném nabídne účastníkům tři trasy: na 40 kilometrů a 20 kilometrů volně a klasickou technikou.

Bedřichovský Night Light Marathon není unikátní jen tím, že se jede pod rouškou tmy, a že budou na trati závodníky doprovázet hořící ohně. Jako jediný závod celé tour se pojede ještě v roce 2014 a výhradně volným stylem.

V termínu 9. – 11. ledna 2015 bude SkiTour pokračovat legendární ČEZ Jizerskou 50, která byla v předchozích sedmi letech otvíracím závodem. V dalším pokračování sezony ovšem nezůstal kámen na kameni. Následovat totiž bude Kašperská 30, která se stěhuje z pozdního únorového termínu. Na přelomu ledna a února zůstává Orlický maraton, po němž následuje dvoutýdenní pauza a Karlovská 50, jež byla původně na konci ledna. Celé putování po českých horách uzavře JeLyMan v Jeseníkách.

„Od sezony 2015 máme velká očekávání, protože jsme udělali několik zásadních změn. V první řadě získala celá SkiTour unikátní noční prolog v podobě Bedřichovského Night Light Marathonu, který má díky svému termínu mezi Vánoci a Novým rokem obrovské kouzlo. Zároveň jsme se rozloučili s Jilemnickou 50, což nám umožnilo lépe rozložit závody do celé zimy tak, aby měli závodníci více času na odpočinek. Jsem si jistý, že před sebou máme, i díky dalším novinkám, které budeme postupně představovat, velmi zajímavou zimu,“ říká David Douša z organizačního týmu SkiTour.

Čtenářská diskuze