V rychnovském pivovaru se Vítalo jaro!

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Tuto sobotu se v rychnovském pivovaře konala již tradiční akce Vítání jara a vzhledem k tomu, že počasí vyšlo téměř na jedničku, vítalo se opravdu v hojném počtu – návštěvníků se sešla víc než tisícovka.

Na návštěvníky čekal již známý program s živou hudbou, staročeskou zabijačkou, či dětským koutkem. Novinkou byla soutěž ve vaření guláše, nebo degustační ochutnávka nového receptu dvanáctistupňového ležáku rychnovské Kněžny. Do soutěže o nejlepší rychnovský guláš se přihlásilo celkem pět týmů a jejich výtvory mohli ochutnat všichni. O vítězi však nakonec rozhodovala tříčlenná porota v čele s majitelem pivovaru Janem Mikšem, která zvolila za vítěze kulinářského klání tým v čele s hlavním šéfkuchařem Ladislavem Mókošem. Co mohli ale ohodnotit opravdu všichni, byla již zmiňovaná ochutnávka nové Kněžny.

Za symbolické vstupné dostal každý plnoletý návštěvník kelímek s malým pivem a k tomu degustační lístek, který mohl vyplnit a doufat, že se zrovna ten jeho vylosuje jako vítězný v tombole o patnáctilitrový sud nové Kněžny. Z nabitého programu své pohybové umění předvedly například Opočenské mažoretky Colorado a po nich se taneční zábavy ujala již tradičně rychnovská kapela Combi, která rozvlnila nejednoho z návštěvníků. Jejich hudební vložka trvala až do pozdního odpoledne a jistě by se tancovalo déle, kdyby se neozval chlad střídající příjemné jarní teploty v průběhu dne. Sezóna v pivovaře byla tedy zahájena a my se můžeme těšit už na květen, kdy otevře svou zahrádku pivovarský šenk.

>>Zobrazit fotogalerii<<

Čtenářská diskuze