V rychnovském muzeu vznikla nově pozice muzejního pedagoga

RYCHNOV N. K. – S novým rokem 2018 byla v rámci Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou vytvořena pozice muzejního pedagoga. Novou tváří v organizaci se stala Martina Pajerová.

ilustracni_foto_2

Foto: Muzeum a galerie Orlických hor

„Možnost zapojení se do skvěle fungujícího kolektivu Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou mě velice potěšila a beru ji jako velkou výzvu, protože pobočky naší organizace jsou rozeseté po celých horách. I její zaměření je velice široké, což mi poskytuje úžasné možnosti pro tvorbu programů. Jako jeden z prvních úkolů jsme si vybrala tvorbu edukačních programů pro stálou expozici Orlické galerie a také pro Památník Karla Plachetky.

Programy budou individuálně uzpůsobeny vždy věku dětí a pokud můžu malinko prozradit, žáci si během prvního z nich budou moci vyzkoušet některé z výtvarných technik jako je suchá jehla či linoryt. Během druhého programu je čekají mimo jiné pohádky o ptáčcích nebo lov tajných ptačích agentů,“ říká s nadšením na úvod Martina Pajerová.

Pro ni není tato práce novinkou. Na pozici muzejního pedagoga působila již tři roky v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně.

V plánu není pouze tvorba akcí pro žáky školou povinné, ale je počítáno také s aktivitami pro širokou veřejnost, které i pro ni chtějí zatraktivnit prostředí rychnovského muzea a jeho poboček.

„Pro tento rok máme mnoho plánů a doufáme, že budoucí programy pro školy, ale i dílny k výstavám všechny potěší,“ ukončuje na závěr ředitel Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou Tomáš Zelenka.

Muzeum a galerie Orlických hor

Čtenářská diskuze