V Rychnově je odběrové místo pro polské pracovníky automobilky

RYCHNOV N. K. – V Rychnově nad Kněžnou vyrostlo odběrové místo pro polské zaměstnance automobilky ŠKODA AUTO, na místě pomáhají i hasiči.

Odběry RnK (5)

Foto: HZS KHK kraje

V objektu bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou začalo fungovat v úterý 19. května odběrové místo pro více než dva tisíce polských zaměstnanců závodu ŠKODA AUTO Kvasiny, kteří zde budou testováni na koronavirus. Po dohodě s Královéhradeckým krajem poskytl potřebné zařízení i HZS Královéhradeckého kraje. V pondělí 18. května pomohli rychnovští profesionální hasiči se stavbou a přípravou odběrového místa.

„Pro potřeby automobilky uvolnil HZS KHK například štábní kontejner, nafukovací stan a další nožové stany, ve kterých budou provádět pověření pracovníci samotné odběry a zároveň budou sloužit jako zázemí. Testování se bude konat od 8.00 do 15.00 hodin a ukončeno by mělo být k 31. květnu. Na místě budou přítomni vždy dva příslušníci ze stanice Rychnov nad Kněžnou, kteří budou pomáhat s chodem provozu a zázemí. Hasiči budou například zajišťovat pomoc při svlékání a oblékání personálu do osobní ochranných prostředků, dezinfekci prostor a další činnosti spojené s provozem odběrového místa,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Plošné testování se týká jak kmenových, tak agenturních zaměstnanců, zajišťuje jej společnost ŠKODA AUTO a proběhne pod záštitou Královéhradeckého kraje, města Rychnov nad Kněžnou, nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a Policie České republiky v prostorách bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou v Jiráskově ulici. Negativní výsledek testu umožní polským zaměstnancům (pendlerům) návrat do zaměstnání.

 

Čtenářská diskuze