V Rovni se slétli čarodějové a čarodějnice

ROVEŇ – V neděli 30. dubna odpoledne se v Rovni konal již 4. slet čarodějek a čarodějů. A protože byla vyhlášena soutěž o nejlepší čarodějnickou rodinku, slétlo se jich opravdu požehnaně. Po roveňském hřišti se jich prohánělo téměř 90. Pro děti bylo připravené odpoledne plné tradičních i netradičních her a soutěží. Malí čarodějové a čarodějky si mohli vyzkoušet svoji zručnost při chytání žab, pavouků, hadů, netopýrů a myší, absolvovali běh v sedmimílových botách, vyrobili si na špejli čarodějku, skládali čarodějnické puzzle, plnili také překážkový let na koštěti, z obrovské pavučiny plné pavouků si mohli odstřihnout dobrotu a v neposlední řadě také vystřihovali pavučiny jako ozdobu na sukni pro čarodějnici v životní velikosti, kterou vyrobili žáci s paní učitelkou z místní školní družiny. Za to jim patří veliký dík, protože hořela přímo úžasně.

DSC08393

Foto: SDH Roveň

Kromě malých čarodějek a čarodějů přiletělo letos na Roveň několik generací jejich příbuzných. Nejstarší, Kanimůře z Netopýří Hůrky, bylo už 985 let. Odbornou porotou byla zvolena nejlepší čarodějnická rodinka, která obdržela diplom a drobné dárky. Všechny ostatní děti dostaly medaili za účast na letošním sletu a samozřejmě balíček se sladkými odměnami a také buřta, kterého si ve skále mohly opéct. Každým rokem tato akce pro děti končí přesunem do skály a zapálením hranice s čarodějnicí, ale letos na všechny čekalo ještě velmi milé překvapení. Po deváté hodině večer za námi, přímo do skály k hořící vatře, přijel předvést svoji ohnivou show jeden moc šikovný externista z rychnovského Déčka. Tímto děkujeme řediteli Mgr. Josefu Solárovi za pomoc při zrealizování tohoto úžasného zážitku.  Za finanční podporu také děkujeme Škoda auto  a.s., FC Roveň a MS Dlouhá Ves.

A protože ve skále byly k zakousnutí nejen špekáčky a klobásy, které si mohl každý opéct, ale také výborné bramboráky, po kterých se brzy zaprášilo a hlavně řada životabudicích lektvarů, končila zábava dospělých až v pozdních ranních hodinách.

Těšíme se na další slet!!!

SDH Roveň

Čtenářská diskuze