V Rokytnici v Orlických horách hořely šatny fotbalistů

ROKYTNICE V O. H. – Krajské operační a informační středisko přijalo v úterý 12. února hlášení o požáru nízkopodlažní budovy u místního hřiště. V objektu se nachází fotbalové šatny a přilehlé prostory. Podle prvních informací se měl požár rozšířit na střechu budovy. Zalarmovány byly celkem čtyři jednotky požární ochrany.

P Rokytnice v O.h (1) (1)

Požár v Rokytnici.
Foto: HZS KHK kraje

„Průzkumem hasiči zjistili, že se požár dostal do mezistropních prostor a během chvíle zastavili jeho další šíření. Plameny se podařilo uhasit pomocí vysokotlakého proudu vody. Následně musely jednotky rozebrat část jedné strany objektu tak, aby odhalily a dohasily skrytá ohniska. Likvidace byla ohlášena ve 13 hodin a dále byla majiteli nařízena osmihodinová dohlídka nad požářištěm.

Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů. Příčinou vzniku požáru byl s největší pravděpodobností špatný stav spalinové cesty,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Nikdo nebyl při požáru zraněn.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Rokytnice v Orlických horách a Pěčín. Zároveň byla vyžádána součinnost profesionální jednotky ze stanice Žamberk (HZS Pardubického kraje).

 

Čtenářská diskuze