V Rokytnici chystají Anenskou pouť a Horalské hry

ROKYTNICE V O. H. – Anenská pouť je letos v Rokytnici v Orlických horách na programu od 26. do 28. července. V týdnu před jejím konáním se v místním zámeckém parku uskuteční od 21. do 24. července promítání letního kina a bohoslužby ve farním kostele. Neratovská farnost potom zajistí poutní mši na Anenském vrchu.

_MG_0283

„V pátek 26. července bude u nás koncertovat zpěvačka Ella s kapelou, Wanastowi vjecy revival a K. Band. V sobotu 27. července to bude tradičně celodenní program na zámku s řemeslnickým jarmarkem (od 9 do 18 hodin) a v zámeckém parku Horalské hry s večerním koncertem kapel. V neděli 28. července se lidé mohou těšit na koncert Uni Big Bandu na náměstí. Nesmím zapomenout na ohňostroj, ten se bude konat tradičně v pátek 26. července od 22 hodin v prostorách koupaliště. Jeho téma a choreografii připravuje Václav Krb z Doudleb nad Orlicí, který s námi léta spolupracuje,“ řekl Orlickému týdeníku starosta města Petr Hudousek.

Součástí několikadenní poutě jsou také již zmíněné Horalské hry.

„Myslím, že pouťové oslavy nemusí být jen o kolotočích. Vítána je také zábava v podobě zdravého soutěžení mezi návštěvníky. Potěšující je pro nás určitě zjištění, že jsou spokojeni, protože si tam každý dosud našel to své. Tím myslím, že je naše pouť v této oblasti poněkud výjimečná,“ dodal Petr Hudousek.

Horalské hry pořádá občanské sdružení Clan Orlických horalů. Jeho hlavním zakladatelem je Ladislav Hemrlík z Rokytnice v Orlických horách. Občanské družení, které má širokou členskou základnu, organizuje podobné akce nejen pro sebe, ale také pro další podobná uskupení lidí, kteří milují horalské sporty a tradice Skotska nebo Irska. Tyto akce se těší mezi lidmi veliké oblibě napříč všemi generacemi.

Čtenářská diskuze