V Přepychách předali novou ovocnou alej

PŘEPYCHY – V pruských vojenských mapách byly zvány díky svým švestkovým alejím jako Plumdorf. Nová kapitola místních alejí se začala psát na obecním úřadu v Přepychách ve čtvrtek 21. dubna, kdy byla nově vytvořená alej oficiálně předána zpět do rukou Lubomíra Kuchaře, ředitele Správy silnic Královéhradeckého kraje, jehož úřad vydal souhlas k nové výsadbě.

IMG_8552

Starostka Přepych Zdenka Seidelová a ředitel Správy silnic Královéhradeckého kraje Lubomír Kuchař podepisují předávací protokol.
Foto: Michal Sedláček

„Jsem velmi potěšena, že se nám všechno podařilo dokončit, přestože jsme si na sebe vzali velké sousto. Musím poděkovat všem přítomným, kteří obci s realizací aleje pomohli,“ neskrývala vděčnost starostka obce Přepychy Zdenka Seidelová, která z vlastních prostředků uhradila téměř devadesát tisíc korun, což byly náklady na 220 nových stromků třešní.

S revitalizací aleje, která byla placena zcela mimo rozpočet obce a přispěla na ni celá řada drobných dárců, pomohli také místní podnikatelé Luboš Stonjek a Zdeněk Derner ze stavební firmy STODER, stejně jako rolník Aleš Pícha, který odstranil původní stromy. Odbornou radou přispěla také Jana Kulhánková ze Zahradní architektury Pardubice.

V práci se bude do budoucna pokračovat i na dalších úsecích, k čemuž chce pomoci i spolek ProPřepychy v čele s předsedkyní Jarmilou Sejkorovou. Přispějí na nákup stromků pro druhou etapu revitalizace.

Čtenářská diskuze
Tags: