V Orlických horách společně bourala tři auta

RYCHNOVSKO – K dopravní nehodě do Orlických hor vyjížděli v sobotu odpoledne policisté z rychnovské Skupiny dopravních nehod. Řidič vozu značky Ford S-Max, jedoucí od Skuhrova nad Bělou směrem do Deštného, s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze a stavu vozovky.

„Řidič v pravotočivé zatáčce na mokré silnici s částečně namrzlými podélnými pruhy dostal smyk. S autem přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem značky Škoda Octavia. Za oktávií jel ve stejném směru řidič vozu Seat Altea XL, který již nestihl bezpečně zareagovat na zpětné odhození před ním jedoucí oktávie. Narazil tak do jejího levého předního boku,“ popsala nehodu mluvčí policie Alena Kacálková.

Po střetu záchranáři odvezli k ošetření dvaapadesátiletého řidiče fordu a jeho tři spolujedoucí ve věku 51, 27 a 21let, stejně jako dvaašedesátiletého řidiče oktavie a jeho tři spolujezdce ve věku 37, 8 a 6 let. Ke zranění posádky seatu při nehodě nedošlo.

„Dechové zkoušky, které policisté na místě u všech tří zúčastněných řidičů provedli, byly negativní,“ doplnila Alena Kacálková.

Celková škoda této dopravní nehody byla odhadnuta na 210 tisíc korun.

Čtenářská diskuze