V Orlickém Záhoří sekali, řezali a odvětvovali na čas

ORLICKÉ ZÁHOŘÍ – Motorové i klasické pily, sekery a další lesnické náčiní bylo ústředním bodem dalšího ročníku Kunštátského drvoštěpa.

Při tradičním Kunštátskému drvoštěpovi, který se konal v sobotu 10. srpna na hřišti v Orlickém Záhoří, zápolili ti, kteří pracují v lese, ale také ti, kteří mají s lesem každodenně co do činění.

Utkali se v sekání špalku na přesnost, řezání kaprovkou na čas a v řezání motorovou pilou a odvětvování na čas. V sekání na přesnost se utkalo dvacet šest soutěžících – zvítězil Josef Kůst, v řezání kaprovkou deset dvojic – triumfovali Miloš Fabián a Miloš Burget a v řezání a odvětvování motorovou pilou závodilo šestnáct soutěžících a první byl Radek Jirásek.

Zpestřením programu byla účast krajského hejtmana Jiřího Štěpána, který přijel podpořit soutěžící a sám se zapojil do sportovního dění. Vzhledem k tomu, že pochází z Orlických hor, kde by měli být mladí muži na práci se dřevem zvyklí, nebyla mu tato činnost cizí. Sám se zapojil do sekání špalku na přesnost s velmi dobrým výsledkem.

Zápolení, jemuž vévodily přírodní podmínky v podobě teplotního poklesu o několik stupňů Celsia, mrholení a déšť, takové, jaké znají lesní dělníci a nejen oni ze své každodenní profese, se účastnilo i vedení obce.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze