V Olešnici začala letní sezona – travní lyžaři zde bojovali o první medaile Českého poháru

travní lyžaři ČR

OLEŠNICE V O. H. - Hned, co se v Olešnici přestalo jezdit na sněhu, se chopili žezla travní lyžaři. Ve dnech 17. – 19. 5. zde proběhlo reprezentační soustředění „letních“ lyžařů spojené s prvními závody Českého poháru. V pátek si závodníci otestovali kopec, v sobotu ráno se vrhli do obřího slalomu, odpoledne pak následovalo záludné super-G. Celý víkendový program završil nedělní slalom a vyhlášení výsledků.

Orlický ski team závodníci

První závody sezony přinesly i úspěchy pro domácí závodníky Orlického Ski Teamu. Dívčí trio Terezka Bláhová (2009), Eliška Rejchrtová (2004) a Adél Kettnerová (1996) si spolu s Kubou Černickým dojelo pro zlatý hattrick. Pro zlato si dvakrát dojel i Dan Bláha (2006). Na stupně vítězů se postavili také Eliška Dobrovská (2010), Matěj Černický (2008) a Anička Černická (2004).

 

Rejchrtová Eliška

Trenéři, rodiče, dobrovolníci a i samotní závodníci orlického Ski Teamu zajistili bezproblémový průběh závodů. Kopec i přes menší komplikace připravili výborně, takže si lyžaři závody užili. Počasí pořadatelům také přálo, i proto se první Český pohár velice povedl.

Poděkování patří všem pořadatelům, gratulujeme vítězům a držíme palce do dalších závodů nejen Českého poháru.

Čtenářská diskuze