V Novém Městě nad Metují zazní hebrejské písně

NOVÉ MĚSTO N. M. – Farnost za podpory Nového Města nad Metují zve na koncert skupiny Augenblick – hebrejské a židovské písně. V kostele Nejsvětější Trojice v Novém Městě nad Metují se koncert 27. května uskuteční od 15 hodin.

Vstupné je dobrovolné.

Složení kapely Augenblick je mnohonárodní, vedle Čechů Rostislava Tvrdíka, Michala Kitty a Tomáše Molnára zahraje Slovák Juraj Stieranka a Bělorus Aliaxander Yasiňskij.

Rostislav Tvrdík je kontrabasista, dlouholetý člen SOČRu, Státní opery, v současnosti vedle mnohých hostování s předními soubory klasické hudby vystupuje s komorním orchestrem Musica Lucis, pracuje v souboru Musica Bohemica a je frontmanem skupiny Svatopluk, která interpretuje písně Svatopluka Karáska.

Michal Kitta je dlouholetým farářem v Hronově a také seniorem Královéhradeckého seniorátu Českobratrské církve evangelické. Spolu s Tomášem Molnárem je zakládajícím členem kapely. V mládí hrával ve skupině Děd Kaširin.

Aliaxander Yasiňki je virtuózní hráč na akordeon. V Čechách dlouhodobě pobývá a dále studuje. Vedle klasické hudby je známý také ze skupiny Shum davar a dalších svých aktivit.

Juraj Stieranka profesionálně hraje na housle. Spolu s Yasiňským vystupuje, kromě dalších aktivit, také ve skupině Shum davar.

Tomáš Molnár je lídrem kapely. Je evangelickým farářem v Trutnově. Písně zpívá a doprovází je krátkým výkladem. Za zmínku snad stojí jeho aktivity z konce sedmdesátých let minulého století, kdy byl nejmladším členem undergroundového uskupení Žabí hlen. (voř)

Čtenářská diskuze