V Novém Městě mají nejlepší sociální služby pro seniory v kraji

NOVÉ MĚSTO N. M. – Ve čtvrtek 13. září proběhlo slavnostní vyhlášení 2. ročníku soutěže Cena Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje. Čestnou plaketu převzal za práci v sociálních službách a rozvoj této oblasti také starosta Nového Města nad Metují Petr Hable. Nové Město nad Metují se nejlépe umístilo v kategorii místní samospráva.

Cena byla udělena odbornou porotou i hlasováním veřejnosti, a to za vytvořenou komplexní síť služeb pro seniory i v domácí péči včetně pečujících.

„Sociální služby jsou zaměřeny na seniory žijící ve svých domácnostech. Město realizuje aktivity podporující pečující o své blízké a informační aktivity podporující služby poskytované v domácnostech. Zásluha ocenění je daná výbornou součinností a nasazením všech, od pracovnic odboru sociálních věcí, přes vedení města, tak i zásluhou příspěvkové organizace města Městského střediska sociálních služeb Oáza, to je ředitelkou Marií Rohulánovou s celým svým týmem.

Nové Město nad Metují  už v roce 2009 za realizaci rodinné politiky získalo v soutěži Obec přátelská rodině v celorepublikové soutěži 2.místo,“ uvedl starosta Petr Hable.

–voř-

foto: Eva Ženíšková

Čtenářská diskuze