V Mostě vyšla nová rychnovská šachová hvězdička Daniel Jan Krautschneider

DSCN7746

RYCHNOV N. K. - Daniel Jan Krautschneider, syn slavného mořeplavce z Lupenice, se stal během pětidenního mistrovství Čech hráčů do 10 let v Mostě novou rychnovskou šachovou hvězdičkou. Z devíti partií s nejlepšími chlapci z Čech vybojoval mezi 60 účastníky 6,5 bodu, dosáhl na osmé místo, které stačí na postup na mistrovství České republiky v této kategorii.

Čtenáře možná překvapí, že takto šachově disponovaný chlapec je již na úrovni posledních šachovnic krajské soutěže dospělých. Dan navštěvuje 2x týdně šachové kroužky v Regionu Panda a je veden Jiřím Danielem a mladým trenérem Martinem Buločkinem.

Jen půl bodu za branami postupu skončil Václav Kroulík (6 bodů – 12. místo), 52. František Bažant (3 body) a 60. Jan Snopek (1 bod). Kroulík a Snopek hráli s roční věkovou rezervou a budou hrát stejnou kategorii i za rok. Všichni čtyři jsou zároveň nejlepšími čtyřmi hráči této kategorie v Královéhradeckém kraji (35 oddílů).

V hotelu Cascade v Mostu se hrálo v sobotu a v neděli také mistrovství Čech hráčů do 8 let. Nejlepším z našich byl 9. Štěpán Kroulík (5,5 z 9 partií), 17. Ondřej Banas (4,5), 23. Vojtěch Dvořák (4) – 40 účastníků. MČR v této kategorii se hraje na jaře jako OPEN turnaj. Tito chlapci navštěvují kroužky Jiřího Daniela a Jana Horáka 2x týdně.

Čtenářská diskuze