V Mokrém pokřtili druhou knihu o historii obce

MOKRÉ – Už druhou knihu o historii obce Mokré pokřtili minulý pátek v místní knihovně.

IMGP2308

V Mokrém pokřtili minulý pátek druhou knihu o historii obce s názvem Obec Mokré – zajímavá data v dějinách i současnosti 1390 – 2016 a půl. Knihu představil historik Josef Ptáček z Dobrušky (uprostřed) a slavnostně pramenitou vodou pokřtil senátor Miroslav Antl. Vpravo autorka knihy Dagmar Honsnejmanová.

Publikace s názvem Obec Mokré – Zajímavá data v dějinách i současnosti 1390 – 2016 a půl je stručným sborníkem zajímavých dat ze života obce. Jedná se o přehled nejen nejdůležitějších dat, ale i různých zajímavostí od roku 1390 po současnost s bohatou černobílou i barevnou fotografickou přílohou (179 fotografií). Autorkou je knihovnice Dagmar Honsnejmanová.

O invazi černých housenek

Dozvíme se, že třeba 10. června 1855 velké krupobití a silné deště zničily skoro všechnu úrodu, že v roce 1866 postihla místní zelnice invaze malých černých housenek, dne 15. července 1889 byla ustavena Čtenářsko-hospodářská beseda, ale najdeme zde i zprávy ze sčítání lidu, o rozvoji zemědělství a řemesel, o akcích z kulturního života a mnoho dalšího. Zároveň byla ke knize vydána pamětní retro záložka a pohlednice s vánočním stromem v Mokrém. Kniha je věnována zrušeným mokerským hasičům, kteří by byli v roce 2017 oslavili 140 let od založení sboru.

Knihu představil Dr. Josef Ptáček z Dobrušky a slavnostně pramenitou vodou pokřtil senátor Miroslav Antl. V hudebním doprovodu zazněly nádherné tóny houslí Kláry Michlové.

Na závěr probíhalo neformální posezení s přítomnými hosty u kávy. Nechyběly výborné domácí zákusky a koláče a jednohubky žáků ze střední školy Opočno.

Čtenářská diskuze