V Lukavici oslavili 50 let fotbalu

U příležitosti letošních oslav 50 let fotbalu v Lukavici uspořádal domácí klub T.J. Sokol Lukavice, účastník OP II. třídy, na svém hřišti turnaj za účasti čtyřech týmů. Kromě domácího celku předvedli své umění fotbalisté T.J. Sokol Javornice a dva týmy Czech national medical footbal team – české reprezentace lékařů, vicemistrů světa z Maďarska 2013 a Brazílie 2014.

OLYMPUS DIGITAL CAMERALUKAVICE – Program oslav a samotný turnaj zahájila starostka Lukavice Eva Martinů, která přivítala přítomné hosty a diváky. Jako poděkování za pozvání na oslavy poté obdržela z rukou předsedy Lékařského odborového klubu svazu českých lékařů MUDr. Martina Engela kytici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo starostce Martinů se mikrofonu ujala zakladatelka Domácího hospicu Setkaní Rychnov nad Kněžnou Martina Ehlová, jež ho krátce představila. Hospicu byla také věnována část výtěžku z dobrovolného vstupného z této akce.

Pak už nebránilo nic k zahájení samotného turnaje. Sekretář domácího klubu Martin Lev však ještě před prvním hvizdem rozhodčího představil sponzory a seznámil diváky s programem turnaje.

Po prvních dvou odehraných zápasech došlo k další milé události, kdy byly předány pamětní medaile všem, kteří byli a jsou spjati s fotbalem v Lukavici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„V druhé přestávce se konala soutěž ve střelbě penalt pro deset vylosovaných bývalých hráčů. Tu s přehledem vyhrál domácí bomber a lukavická fotbalová legenda František Zajíček. Celý turnaj pak vyhrála domácí Lukavice a přispěla tím i k bujarým oslavám, které posléze následovaly za doprovodu výborné rychnovské kapely POSVEJCH, která hosty bavila až do pozdních hodin. Akce se podařila nadmíru a Lukavičtí tak důstojně oslavili 50 let trvání fotbalového klubu,“ zhodnotil lukavické oslavy domácí sekretář a hlavní moderátor celé akce Martin Lev.

Konečná tabulka: 1. T.J. Sokol Lukavice 6 bodů, 2. Česká reprezentace lékařů I. 5, 3. TJ Sokol Javornice 4, 4. Česká reprezentace lékařů II. 2

Čtenářská diskuze