V létě silničáři zahájí opravu devíti úseků komunikací

KRAJ – Se začátkem letních prázdnin vrcholí stavební sezona na krajských silnicích. V průběhu července a srpna začnou stavební práce na devíti investičních akcích napříč Královéhradeckým krajem. Řidiči budou muset počítat s dopravními uzavírkami například na trase z Malšovy Lhoty do Hradce Králové, mezi Kuksem a Stanovicemi či v Albrechticích nad Orlicí.

„Pro řidiče bude nejkomplikovanější rekonstrukce v délce 2,5 kilometru na silnici II/325 v úseku z Debrného na Nové Zámky na Trutnovsku, protože v blízkosti stavby probíhají další práce v režii Ředitelství silnic a dálnic a rekonstrukce železničních přejezdů. Prosíme řidiče o zvýšenou opatrnost a shovívavost při dopravních omezeních,“ apeluje na řidiče radní pro dopravu Václav Řehoř.

Od 5. července silničáři začnou opravovat silnici II/298 mezi silnicí I/11 od Třebechovic pod Orebem ke Krňovicím na Hradecku. Opravy proběhnou za úplné uzavírky. Na krajskou stavbu navazují investice města a ŘSD, které řeší nový podchod a úpravu křižovatky na silnici I/11.  Objízdná trasa až do konce srpna povede přes Svinary, Svinárky, Blešno a Nepasice.

Oblast kolem Hradce Králové ještě od 7. července čeká zahájení poslední etapy rekonstrukce silnice III/29827 z Malšovy Lhoty do Hradce Králové. Dopravní omezení v tomto úseku potrvá do 24. října a objížďka povede přes Svinary, Svinárky, Blešno a silnici I/31 do Hradce Králové.

Na Rychnovsku se bude opravovat v srpnu

V Albrechticích nad Orlicí 16. srpna začne rekonstrukce zhruba půl kilometrového úseku silnice III/3051 v intravilánu obce. Úplná uzavírka by tu měla být do konce listopadu, přičemž objízdná trasa povede po komunikaci III/3051, III/3055, II/305, I/36. Opravovat se budou i silnice na Trutnovsku a Jičínsku.

Čtenářská diskuze
Tags: ,