V Hradci pokračuje dalších pět hráčů

Filip Pavlík.

Filip Pavlík.

HRADEC KRÁLOVÉ - Přestože ještě ani neskončila letošní základní část, budování kádru Mountfieldu HK na novou sezonu zdárně pokračuje. V předchozím období oznámilo vedení klubu podepsání kontraktů s pěti hráči současného týmu, nyní si pláclo s další pěticí. Víceleté dohody byly uzavřeny s Lukášem Cingelem, Richardem Nedomlelem a mladíky Radkem Pilařem a Dominikem Sklenářem. Kromě nich bylo uplatněno opční právo na Filipa Pavlíka!

Vedení klubu se snaží udržet současný kádr co nejvíc pohromadě, proto dochází k postupnému uzavírání kontraktů s kmenovými hráči Hradce Králové. Už nyní je jasné, že z hokejistů, kterým končí po sezoně 2018/19 na východě Čech smlouva, jich minimálně deset z nich bude pokračovat pod Bílou věží. Zároveň s dalšími hráči současného kádru probíhají intenzivní jednání o uzavření nových dohod.

Jak budování týmu na ročník 2019/20 vidí generální manažer Aleš Kmoníček?

„Postupně naplňujeme naše cíle jak na poli sportovním, tak i z hlediska dlouhodobé koncepce. Proto podpisy nových smluv se všemi hráči, včetně výše zmíněnými, považuji za logický krok ke stabilizaci našeho mužstva, které v letošní sezoně funguje prozatím velmi dobře. Vedeme jednání i s dalšími hráči současného kádru tak, abychom udrželi současné mužstvo co nejvíce pospolu a doplnili ho několika nově příchozími hráči, kteří pozvednou kvalitu našeho A-mužstva,“ prozrazuje Aleš Kmoníček.

Důvody prodloužení spolupráce s jednotlivými hráči popisuje sportovní manažer Jaroslav Bednář, začíná hráčem číslo 6. „Lukáš Cingel prožívá asi nejlepší sezonu za dobu, co je v Hradci. Zapadá nám do konceptu, navíc je na trhu poměrně málo centrů, proto jsme se rozhodli prodloužit s ním spolupráci o další dva roky,“ říká.

Richard Nedomlel přišel před sezonou na zkoušku, na té uspěl a postupně se začlenil do sestavy. „Ríša splňuje přesně to, co jsme od něj očekávali. Stylem hokeje i povahově zapadá do týmu. Na ledě si vzbudí potřebný respekt a chrání naše klíčové hráče. To jsou důvody, proč u nás bude pokračovat,“ uvádí sportovní manažer.

Trenéři budou moci spoléhat také na služby hráčů, kteří prošli hradeckou akademií. Konkrétně jde o Radka Pilaře a Dominika Sklenáře. „Ráďa je mladý talentovaný kluk, který si letos bohužel prošel vážnějším zraněním. Pro nás je to budoucnost, proto ho chceme udržet. Podobně vidíme Sklendu, který smlouvu neměl. Vidíme v něm budoucnost, je to rovněž mladý a talentovaný útočník,“ pokračuje.

Smlouva s východočeským klubem končila také Filipu Pavlíkovi, který v ní měl ale zahrnutou opci. „Uplatnění opce Kácovi byla skoro povinnost. Chtěli bychom s ním ale prodloužit smlouvu o více let. Je totiž ve výborném věku, má skvělou produktivitu a je nedílnou součástí našich zadních řad. Jsme rádi, že ho budeme mít i nadále v mužstvu,“ dodává závěrem Jaroslav Bednář.

Čtenářská diskuze