V hledáčku policie čtyřkolky i motorky, které ničí přírodu

RYCHNOVSKO - Sezona čtyřkolek a motorkářů pronikla i do našich lesů a chráněných území. Na neukázněné motoristy se důsledně zaměřuje policie.

Policie - jízda v lese ViewImage

Foto: Policie ČR

„Výskyt řidičů terénních motocyklů a čtyřkolek jsme zaregistrovali zejména v lesních porostech Orlických hor a podhůří. Kromě chráněné krajinné oblasti Orlické hory jsme zaznamenali výskyt řidičů i v chráněném území v údolí Benátek na Rychnovsku. Přestupkové jednání už zaevidovali policisté na hřebeni Orlických hor, v lokalitě Šerlich, kde se neoprávněně pohyboval řidič na čtyřkolce. Po zadokumentování přestupku věc postoupili příslušnému správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Poslední dubnovou sobotu odpoledne se hlídka policejních psovodů se služebními psy nacházela v lokalitě přírodní památky Uhřínov – Benátky.

Lesním porostem, kde platí zákaz jízdy, projížděl na motocyklu značky Kawasaki šestadvacetiletý muž z Hradce Králové. I v tomto případě přivolaná hlídka rychnovských policistů přestupek zadokumentovala a předala k vyřízení správnímu orgánu.

Kontroly policistů budou probíhat v daných lokalitách i nadále.

Podhůří Orlických hor sužují početné party motorkářů zejména o víkendech.

Čtenářská diskuze