V Dobrušce slavnostně otevřeli zrekonstruovaný stadion

DOBRUŠKA – V pátek 3. května se uskutečnilo slavnostní otevření zrekonstruovaného Městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce. Součástí programu byly koncerty a sportovní klání tamních středních škol.

Program zahájil Pohár středních škol Dobruška. Tři týmy Gymnázium Dobruška, SPŠel•it Dobruška a Střední škola a Podorlické vzdělávací centrum se utkaly ve vybraných sportech. Proběhly turnaje ve fotbalu, nohejbalu a street basketbalu. Na novém tartanovém oválu se konaly atletické disciplíny.

„Vítězná škola získala putovní pohár a poukázku 10 tisíc korun na sport. Pohár si na rok uschováme, ale za rok by se o něj mělo znovu bojovat, vznikne tak nová tradice,“ uvedl ředitel vítězné dobrušské průmyslovky Milan Maršík.

Po vyhlášení výsledků Středoškolského poháru došlo na slavnostní otevření zrekonstruovaného stadionu, a to za účasti hejtmana Jiřího Štěpána.

Nechyběla ani hudba – během odpoledne vystoupily kapely Antitalent, Madhouse Company a Sto zvířat. Po celý den byly vystaveny stroje na údržbu fotbalových hřišť a fotografie z historie a současnosti stadionu.

Přestavba stadionu vyšla na téměř dvacet milionů korun, z toho více než polovinu pokryla dotace z peněz Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Zbytek uhradí město Dobruška ze svého rozpočtu.

Čtenářská diskuze