V Dobřanech bylo zakončeno letošní MČR

CG7A8609DOBŘANY V. O. H. - Na trati U hradu v Dobřanech v Orlických horách se mělo 24. února rozhodnout o nových motoskijöringových mistrech „Orion-Shiva KTM Cupu 2018“.

MČR ORION-SHIVA KTM CUPU 2018

Ale nakonec bylo všechno jinak. Jak to? Přejmuto bylo celkem osmnáct dvojic do závodu. Jezdci absolvovali trénink a při následné rozpravě měli připomínky k trati. Hlavně se obávali o své lyžaře, protože se z trati uvolňovaly kameny. Po hlasování jezdců byl tak závod, poprvé za dvacetiletou historii MČR v motoskijöringu, zrušen. A tak výsledky MČR platily po 2. odjetém závodě v Rudníku.

CG7A8681Ale diváci nebyli ochuzeni o závody, protože další seriál Orlického poháru pro nelicenční jezdce se jel. Pro jezdce MČR, kteří měli zájem, byl zorganizován volný závod. Do něho nakonec nastoupilo osm dvojic. Po třech kvalifikačních jízdách následovalo finále. Tam si nejlépe vedli Kylar s Majvaldem, když vedli od 2. kola až do cíle.

Konečné pořadí volného závodu v Dobřanech

1. František Kylar –Tadeáš Majvald, Orion Racing Team-AMK Letohrad, Husqvarna 510 4T, 5:37,91, 2. Vlastimil Strašík – Miroslav Chovanec, SMS motokrosu Morava, Honda 450 4T, 5:39,46, 3. Martin Černý – Pavel Rychtařík, Automotoklub v AČR Dobřany, Suzuki 450 4T, 5:47,92, 4. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SK Drak Dalečín z.s., Gas Gas 300 2T, 5:51,05, 5. Pavel Křížek – Jan Kopecký, SMS motokrosu Pardubice, Honda 250 4T, 5:54,96, 6. Pavel Šmahel – Jan Kopecký, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 6:21,56.

CG7A8631ORLICKÝ POHÁR

V Orlickém poháru jelo třicet dvojic. Závod se tak odjel normálním způsobem s devíti kvalifikačními jízdami, které byly završeny jízdami finálovými B i A. Kvalifikaci vyhráli Hock s Bergerem před Popovyčem s Novotným, kteří byli na čele Orlického poháru. Finále A bylo dramatické. Na čele se objevili oba jezdci, kteří vyhráli kvalifikaci. Ale velký závod zajeli Rýmařovští Musil s Chovancem, jenž se dostali do čela. A když měli pád Popovyč s Novotným a později i Hock s Bergerem, jezdci z Rýmařova si už vítězství nenechali vzít. Ale o další místa na stupních vítězů se bojovalo až do konce. Úspěšnější byli Jerie s Rolfem, pro které to bylo letos nejlepší umístění. Na stupně se ještě dostali Kavka se Sabotou.

Konečné pořadí závodu v Dobřanech

1. Oldřich Musil – David Chovanec, Rýmařov, Honda 450 4T, 5:32,00, 2. Martin Jerie – Jakub Rolf, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 5:46,57, 3. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 5:47,61, 4. Tomáš Kolanda – Ladislav Fabián, Podlesí, KTM 450 4T, 5:48,55, 5. Tomáš Janů – Ondřej Štiller, Retox Racing, Husaberg 300 2T, 5:55,40, 6. Luboš Polišenský – Tomáš Kohout, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:06,48.

MČRPo závodě byli vyhlášeni nejúspěšnější jezdci. V MČR obhájili mistrovský titul bratři Šrolerové. Za nimi skončili se ztrátou 6 bodů Lukáš Mohaut s Václavem Hotovým a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Jako skokané roku byli pro rok 2018 vyhodnoceni František Kylar s Tadeášem Majvaldem a jako nejlepší pořadatelé pak Horní Město, Rudník a Dobřany v Orlických horách. Byla škoda, že letošnímu seriálu příliš nepřálo počasí, protože tři závody musely být odvolány úplně.

dodo 042Vyhlášen byl i dramatický Orlický pohár. I když Popovyčovi s Novotným nevyšel dobřanský závod, bodový náskok na ostatní jim stačil na celkové vítězství v seriálu. Chvíli to vypadalo, že jejich zaváhání využijí Kavka se Sabotou, ale o pouhé dva body byli klášterečtí jezdci a vítězové Orlického poháru 2015 nakonec na 2. pozici. Díky vítězství v Dobřanech se na třetí pozici posunuli Rýmařovští Musil s Chovancem.