V červnu se úplně uzavřou další dvě silnice

KRAJ – Na krajských silnicích začnou v červnu platit dvě úplné uzavírky provozu. V pondělí 6. 6. začnou stavební práce na silnici III/2864 mezi Radimí a Dřevěnicí na Jičínsku. Úplná uzavírka zde bude platit až do začátku listopadu. O týden později se uzavře ještě silnice II/325 v obci Doubravice, konkrétně od křižovatky se silnicí III/300 11 po konec zástavby směrem na Bílou Třemešnou.

„Silnice II/325 prochází dlouhodobou rekonstrukcí po jednotlivých etapách. Je to významná spojnice Hradecka a Královédvorska. Na práce v Doubravicích letos naváže ještě mnohem nákladnější rekonstrukce úseku Debrné – Vestřev. Její součástí bude totiž výstavba nového mostu a dvou opěrných zdí podél Labe. Náklady přesáhnou částku 127 milionů korun,“ řekl radní Václav Řehoř, který je odpovědný za oblast dopravy s tím, že provoz bude omezen v září a stavební práce skončí až v létě příštího roku.

Již v pondělí začne rekonstrukce silnice III/2864 z Radimi do Dřevěnice, která vykazuje množství nerovností a konstrukčních poruch. Nevyhovující je také tloušťka vozovky. Dokončena bude do začátku listopadu.

Královéhradecký kraj spravuje zhruba 3 300 kilometrů silnic II a III. třídy. Do obnovy své silniční sítě investuje posledních pět let okolo jedné miliardy korun ročně.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,