V Čermné se sešli malí rybáři

Čermná nad Orlicí – Orbanská zátoka. V sobotu 28. dubna se v naší obci uskutečnil již 12. ročník Dětských rybářských závodů.

Během krásného prosluněného rána si přišlo zasoutěžit 42 závodníků – převážně z naší obce, Borohrádku či Horního Jelení. Posunutý termín – dřívější ročníky se konaly vždy na přelomu května a června – celé soutěži jenom prospěl, lovená ryba byla aktivnější a během prvního poločasu téměř každý závodník alespoň jednu ulovil. Lovila se převážně bílá ryba, podařilo se však ulovit i nějakého úhoře, jesena a letos i několik kaprů. Jeden z kaprů o délce 56cm vynesl Jiřímu Loufkovi z Čermné první místo v nově vyhlášené kategorii, kategorii o největší rybu.

Celkové prvenství, zároveň i první cenu – jízdní kolo, si odnesl Dan Sedlák z Borohrádku s celkovým počtem 693 bodů, na druhém místě se umístila Natálie Čejková z Čermné (371 bodů), na místě třetím skončil obhájce loňského prvenství Nikolas Pelc z Borohrádku (315 bodů), Ondřej Plocek z Horního Jelení (143 bodů) obsadil čtvrté místo a na pátém místě se umístil Radek Sazima z Borohrádku (127 bodů). Pro úplnost uvádím, že body jsou rovny součtu délek ulovených ryb, kdy 1cm je jako jeden bod.

Na tomto místě patří velké poděkování organizátorům celé akce – MO ČRS Borohrádek a PS Brontosauři Čermná nad Orlicí. Obzvláště pak panu Janu Panchartkovi, bez kterého by bylo velice obtížné závody na tak vysoké úrovni uspořádat. Nemalé poděkování patří i sponzorům, díky kterým si každý soutěžící odnesl cenu, byť třeba neměl štěstí s úlovkem. Každoročními partnery této akce jsou město Borohrádek a obec Čermná nad Orlicí, nemalým finančním příspěvkem přispěla i MO ČRS Borohrádek a celá řada sponzorů z řad místních podnikatelů. Všem sponzorům děkujeme a doufáme, že i nadále budou podporovat tuto tradiční akci – Dětské rybářské závody pro děti.

Čtenářská diskuze