V Bystrém se chystá tradiční pouť

BYSTRÉ V O. H. – V sobotu a v neděli 28. – 29. srpna bude v Bystrém probíhat tradiční pouť.

IMG_20210227_163302

Restaurace v Bystrém.
Foto: Irena Voříšková

V sobotu se koná ve 14 hodin slavnostní otevření Společenského domu v Bystrém – obecní hospůdky (vstup jen pro po zvané) a poté v 16 – 18 hodin pro širokou veřejnost výstava Proměny hospody v Bystrém. Od 21 hodin je na programu pouťové posezení s hudbou Gradace.

Otevřením Společenského domu v Bystrém – obecní hospůdky – bude slavnostně zakončena jedna z největších stavebních akcí obce za posledních několik desítek let, a to kompletní oprava budovy, kde byla hospoda a přilehlý sál, v němž se konaly kulturní akce. Objekt bude jakýmsi kulturním stánkem obce Bystré. Vlastní projekt zahrnuje kompletní rekonstrukci objektu, kde je nová restaurace, nová kuchyň s potřebným zázemím. V podkroví se připraví místnosti pro spolkové organizace.

Proměny hospody v Bystrém

V neděli se uskuteční v 8.15 hodin mše v kostele sv. Bartoloměje.
Nedělní program bude od 13 hodin (do 16.00) na návsi, připraveno je vystoupení hudební skupiny Combi a setkání veteránů fiat, výstava Proměny hospody v Bystrém v hospodě,

výstava v ateliéru Vrácený čas o koloniálu Václava Beneše – Něco o historii a na obecním úřadu výstava Malé retro Jany Krásové. Po celé odpoledne budou k dispozici pouťové atrakce za kostelem a občerstvení u zastávky a v hospůdce.

Připraven je od 16.30 hodin i pouťový fotbalový mač na hřišti – svobodní versus ženatí.

Čtenářská diskuze