V Broumově oslavili 90 let se Spartou

DSCN3449Fotbalový klub TJ Slovan Broumov slaví v letošním roce 90 let od svého založení a při této příležitosti uspořádal v sobotu 24. června oslavy, jejichž vrcholem byl zápas starých gard mezi domácím Slovanem a pražskou Spartou.

BROUMOV – Celodenní program odstartoval v devět hodin ráno turnajem přípravek, po kterém následoval turnaj výběrů Broumovska, Policka a Teplicka. Dalším bodem bylo utkání mezi „krajánky“, jež prošli broumovským klubem, a domácím A týmem. Oslavy domácím fotbalistům kalila skutečnost, že v právě skončené sezoně sestoupili z krajského přeboru, ač skončili na nesestupové příčce, jelikož žádný tým z přeboru, který skončil do čtvrtého místa, nevyužil možnost okusit v příští sezoně divizi.

DSCN3427Smutek však zahnal průběh oslav a hlavně cíl v podobě návratu do krajského přeboru hned po roce.

Přestávku před hlavní částí slavnostního programu, zápasu starých gard Broumova a Sparty, vyplnili pořadatelé oceněním legend domácího klubu. Vyhlášení se zúčastnili místopředseda vlády ČR a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, starosta Broumova Jaroslav Bitnar, radní Královéhradeckého kraje Pavel Hečko a starostka Police n. M. Ida Jenková.

Poté už se na trávníku objevili fotbalisté Sparty a domácí borci, aby všem přítomným ukázali, že pokročilý věk, ani pomalejší krok neubraly nic na jejich fotbalovém umění.

V rudých dresech se představili Václav Kotal, jednu sezonu odehrál právě v Broumově, Jiří Novotný, Václav Koloušek, Marek Trval, Luděk Stracený, host z Jihlavy Petr Tlustý a další.

Oba týmy předvedly mnoho pěkných akcí, kterými bavily fanoušky a z výhry, která v takových zápasech není důležitá, se radovali sparťané, když po poločase 2:2 zvítězili 5:3 (Blaha 2, Stracený, Trval, Tlustý – Kuneš, Chládek R., Čihák).

DSCN3425„Přípravy trvaly rok a stály nás hodně nervů a časů. Jsem rád, že se nakonec povedly. Vyšlo nám počasí a taky mám radost, že jsme uvedli další legendy do naší „síně slávy“. Zápas se Spartou byl už takovou třešničkou. Devadesát let máme za sebou, tak se těším za deset let, jak se tady při oslavě 100 let se všemi zase potkáme,“ podělil se o bezprostřední dojmy jeden z organizátorů oslav, které končily taneční zábavou, Zdeněk Chládek.

Na to, jak se mu líbily oslavy, jsme se zeptali místopředsedy vlády ČR a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který společně s radním KH kraje Pavlem Hečkem provedl čestný výkop.

„Bylo to moc příjemné a povedené. Síň slávy je skvělý nápad. Potkal jsem spoluhráče z Náchoda a Hronova, které jsem neviděl snad 30 let.“

Jaký je váš vztah k fotbalu? Hrál jste ho i aktivně?

„Hrával jsem ho od dětství do mužů. Taky jsem trénoval dorost. Vzpomínám, jak jsem byl v přípravce v Broumově, kdy ještě hasiči kropili škváru.“ (usmívá se)

Dnes přijela do Broumova Sparta. Národ se dělí na sparťany a slávisty. Jak to máte Vy?

„U mě je to Slavia a pak Bohemka.“ (směje se)

Čtenářská diskuze
Tags: ,