V autě už nebudou povinné náhradní žárovky nebo pojistky

KRAJ – Změna vyhlášky ministerstva dopravy od října zmenšila obsah povinné výbavy vozidel. Nově by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky. V lékárničkách pro poskytnutí první pomoci nemusejí být také nůžky, plastová rouška, trojcípý šátek nebo náplasti s polštářkem.

škoda_auto_kodiaq

Ilustrační foto: Michal Sedláček

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ vysvětlil ministr dopravy Dan Ťok.

V lékárničce také nebudou povinné nůžky, které se podle ministerstva dopravy často nevyužívaly a jsou tak postradatelné.

Změna vyhlášky o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích zjednodušuje a zpřesňuje také povinnost mít ve vozidle náhradní kolo a výbavu nutnou pro jeho výměnu jako je příruční zvedák.

Změny ve vyhlášce platí s účinností od 1. října letošního roku.

Čtenářská diskuze
Tags: ,