V areálu pily v Třebešově hořelo

RYCHNOVSKO – Oznámení o požáru v objektu pily v Třebešově přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 15. listopadu v 6.20 hodin. Na místo vyslal operační důstojník celkem pět jednotek požární ochrany.

„Průzkumem hasiči zjistili, že ohniska požáru se nachází v dopravníkové cestě a dále ve skladu. Objekt byl silně zakouřen. Jednotky natáhly hned několik vodních proudů, požár se jim podařilo lokalizovat v 6.51, likvidace požáru pak byla ohlášena v 8.05 hod.in Aby se hasičům podařilo uhasit všechna ohniska a byli si jisti, že se zde žádné další skryté nenachází, museli vyskladnit materiál pomocí nakladače,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Oheň poškodil zejména zařízení dopravníkové cesty a velkoobjemový kotel. Škoda vznikla také na sušeném řezivu, částka byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, podniková jednotka ŠKODA Kvasiny a jednotky SDH Solnice, Rychnov nad Kněžnou a Třebešov.

 

Čtenářská diskuze