Územní odbor Hradec Králové od září s novým ředitelem

HRADECKO – Ve středu 1. září  ustanovil ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brig. gen. Petr Petřík dle zákona o služebním poměru oficiálně do funkce nového ředitele územního odboru Hradec Králové Libora Špráchala.

Jeho předchůdce Petr Krása totiž k 31. 8. 2021 ze služebního poměru po 29 letech na vlastní žádost odešel. Územní odbor Hradec Králové vedl od 1. 5. 2010. Ve své služební kariéře získal nespočet cenných zkušeností, které dokázal na vedoucí pozici významného územního odboru v našem kraji zúročit. Odcházejícímu Mgr. Petru Krásovi osobně poděkoval tento týden i policejní prezident Jan Švejdar.

„Územní odbor Hradec Králové je ve velice dobré kondici. Prioritním cílem bude tedy i nadále zajištění bezpečí pro občany na Královéhradecku s tím, že to nebude pouze o práci jednoho člověka, ale o celém týmu, o němž vím, že je profesionální, spolehlivý a ucelený,“ řekl Libor Špráchal, nový ředitel územního odboru Hradec Králové.

Původní „domovský“ útvar plk. Mgr. Libora Špráchala, územní odbor Jičín, povede z titulu své funkce zástupce ředitele územního odboru Jičín Petr Mucha.

Čtenářská diskuze
Tags: ,