Úspěch mladých „fialek“ v Hradci Králové

DOBRÉ - „Kontrolák“ mladšího žactva se konal Hradci Králové, kde změřilo své síly nejlepších 12 hráčů a hráček dané kategorie. Jedná se o náročný turnaj po fyzické i psychické stránce, jelikož všichni účastníci absolvovali osm těžkých zápasů s podobně kvalitními soupeři a za stůl se navíc vraceli v relativně krátkých intervalech. Z oddílu SK Dobré se této prověrky před nadcházejícím MČR zúčastnily Adéla Sazimová a Vendula Šichanová.

Adéla Sazimová.

Adéla Sazimová

Do základní, šestičlenné kvalifikační skupiny jí los přidělil Michaelu Dosedělovou (KST Jirkov), Soňu Krupovou (TTC Ústí nad Orlicí), Zuzanu Furchovou (TJ Lomnice), Kateřinu Pisárovou (KST Rakovník) a Andreu Jungwirthovou (AC Sparta Praha).

„První zápas byl pro Adélku nejtěžší, a to nejen pro to, že se jednalo o úplně první zápas turnaje, ale i z toho důvodu, že začínala s ročníkovou kolegyní Pisárovou, s níž před nedávnem absolvovala tréninkový kemp v Lucembursku. Adélka hrála dobře, v rozhodujících chvílích jí však chyběla „uvolněnost“ a prohrála po boji 1:3. Druhý zápas odehrála s Dosedělovou, se kterou prohrála 0:3. Úvodní dvě prohry však Adélku nijak nepoznamenaly a do dalšího zápasu s Jungwirthovou vstoupila s klidnou hlavou, soustředěním a touhou po výhře. Nedala tak soupeřce žádnou šanci na úspěch a vyhrála jasně 3:0. Ve stejném duchu se nesly i další dva zápasy s Krupovou a Furchovou, které po sebevědomém výkonu porazila opět 3:0. Adélka si tak vybojovala postup do finálové skupiny o 1. – 6. místo, kam šla s bilancí dvou proher a jedné výhry.

Z druhé kvalifikační skupiny si postup do té finálové vybojovaly Monika Pařízková (SKST Liberec), Michaela Botková (TJ AŠ Mladá Boleslav) a Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2). Z nich Adéla odehrála nejprve zápas s turnajovou jedničkou Pařízkovou, do kterého vstoupila se stejným soustředěním jako do tří předchozích. Byl to opravdu dobře rozehraný zápas, kdy vedla 2:1 na sety a měla navrch. Čtvrtý set se jí však nevydařil a soupeřka srovnala stav na 2:2. V pátém setu bojovala, tak moc chtěla vyhrát, až jí to nakonec ve druhé půlce setu svázalo ruce a zápas prohrála 2:3. Ani tato prohra jí však nevzala chuť znovu bojovat a do dalšího zápasu s Bártovou vstoupila znovu plně soustředěná a zaslouženě vyhrála 3:0. Poslední zápas turnaje odehrála s Botkovou. Po prvním setu to pro doberskou hráčku nevypadalo vůbec dobře. Ničeho se však nezalekla a hned další dva sety vyhrála a ujala se tak vedení 2:1. Čtvrtý set vyvrcholil vypjatou koncovkou, kterou zvládla a poměrem 16:14 tak ukončila zápas vítězstvím 3:1 na sety. Celkově si Adéla po celodenním skvělém výkonu vybojovala krásné 4. místo,“ těší krásné umístění trenérku Danielu Rozínkovou.

Vendulka Šichanová

Mezi dvanácti nominovanými mladšími žákyněmi byla jediná, která ještě patří do kategorie nejmladšího žactva (8 hráček bylo roč. 2005, 3x 2006) Mezi hráčkami většinou o dva roky staršími jí účast na turnaji TOP 12 přinesla osm těžkých utkání. Fyzicky i psychicky to zvládla skvěle a k tomu ještě dvě utkání vyhrála. Obsadila celkové 10. místo a potvrdila své umístění na žebříčku ČR. Získané zkušenosti se jí budou určitě hodin za měsíc na MČR této kategorie.

„Před MČR si Adélka vylepšila své žebříčkové postavení. Pojede na něj jako šestá nasazená a druhá z roč. 2006. Vendula je devátá a první z roč. 2007. Teď je třeba zajistit co nejkvalitnější přípravu a zůstat zdravé. Stát se může cokoliv,“ věří v úspěch předseda SK Dobré Jan Rozínek.