Usnul za volantem – nadýchal 4,5 promile

NÁCHODSKO - Ve čtvrtek 24. září v odpoledních hodinách přijali policisté oznámení na muže, který stojí se svým vozidlem v jízdním pruhu ve směru od obce Rychnovek na Josefov v ulici Langiewiczova cca 200 metrů před železničním přejezdem a tvoří tak překážku silničního provozu.

„Policisté zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. Na uvedeném místě nalezli stojící osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Fokus s nastartovaným motorem, na místě řidiče seděl muž a vedle něho na sedadle pro spolujezdce se nacházela prázdná láhev 0,5 litru tvrdého alkoholu. Muž zprvu nereagoval na okolní podněty, teprve když se policistům podařilo s ním přes pootevřené okénko zatřást, probudil se. Byl zmatený a nemohl se hýbat. Vyzvali jej tedy k provedení dechové zkoušky. Ta byla s pozitivním výsledkem a to 4,5‰ alkoholu. Na místo proto byla přivolána Zdravotnická záchranná služba,“ řekl mluvčí policie Jaroslav Matoušek.

Po zhodnocení zdravotního stavu muže lékařem, byl policisty převezen na Protialkoholní záchytnou stanici do Hradce Králové. Další okolnosti jsou v šetření policie.

 

Čtenářská diskuze