Usnadní nové značení dopravní komplikace?

ORLICKÉ HORY – Komplikace s parkováním a problémy s neukázněnými motoristy na Šerlichu řeší v současné době krajský úřad ve spolupráci s ředitelstvím Policie a úřadem v Deštném.

20190118_092613

Letošní zima přinesla na silnice Orlických hor celou řadu komplikací.
Foto: Krajský úrad KHK kraje

Projednávání této situace bylo jedním z témat nedávné bilanční policejní tiskové konference, o níž Orlický týdeník informoval. V souvislosti s touto činností jsou mj. vysílány do zdejší lokality hlídky policie krajského dopravního družstva, jejichž úkolem je dbát na tamní bezpečnost.
Situaci má na starosti první náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy a silniční hospodářství Martin Červíček.

Nové parkovací plochy

„Doprava na Šerlichu má v současné době jediné řešení, kterým je vybudování nových parkovacích ploch. Na tomto záměru se pracuje především ze strany obce Deštné v Orlických horách. Kraj nabídl v tomto případě spolupráci. Do doby, než se podaří tento investiční záměr zrealizovat, jinou možnost, než upravit stávající dopravní značení, a zajistit dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v tomto místě, nemáme. Proto bylo také jednáno s policií, která přislíbila v tomto případě součinnost,“ okomentoval Martin Červíček současnou situaci a zároveň poděkoval policistům, kteří se tomuto úseku silnice věnují, a kteří to nemají vůbec snadné.

Nedisciplinovanost lidí, zejména motoristů, je ve sledovaném úseku totiž poměrně značná. Na jednu stranu nemají sice kde zaparkovat, na druhou stranu si ale málo uvědomují, že v daném úseku musí být zajištěna průjezdnost a všechny důležité věci týkající se bezpečnosti s tím související.

„S ohledem na skutečnost, že kohokoli může kdykoli potkat neštěstí, nabádám ke zdravému selskému rozumu a doufám, že policie zdejší situaci zvládne,“ doplnil radní Červíček.

A jak Martin Červíček hodnotí práci cestářů z cestmistrovství v Dobrušce a v Rokytnici v Orlických horách?

128 milionů korun

„Jsem přesvědčen o tom, že stávající situaci zvládáme ve všech regionech Královéhradeckého kraje, nejen v Orlických horách. Za dosavadní zimní období jsme utratili 128 milionů korun, což je mírný nárůst oproti loňskému roku ve stejném období. Problémy jsme měli především v měsíci lednu. Nezaznamenali jsme, že bychom museli někde, až na malé výjimky, zastavit provoz, nebo že bychom nezvládli udržovat silnici průjezdnou. Za to patří velké poděkování cestářům.“

Čtenářská diskuze