Uskutečnil se XVIII. ročník Žernovského bajku

ŽERNOV – Městys Žernov spolu s dalšími neziskovými organizacemi ze Žernova uspořádal v sobotu 13. června další ročník sportovně kulturní akce Žernovský bajk. Na účast měl v pozitivním smyslu vliv protipandemických opatření. Závodu se tak zúčastnilo téměř 300 aktivních cyklistů napříč všemi kategoriemi.

Pro ně byly připraveny trasy od 2,2 km po 36 km pro závodníky i širokou veřejnost od odrážedel po 70+.
Trať pro dospělé nabídla to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt.

V hlavní kategorii mužů vyhrál v teplém počasí a vysoké vlhkosti biker Ondra Zelený před Tomášem Ševců a Lukášem Čápem.

Ondřej Zelený celý závod komentoval slovy:

„Pěkný a poměrně těžký závod na technicky zajímavé trati. Nemám závody v teple úplně rád, ale s výsledkem jsem samozřejmě spokojen.“

Akci pořádá městys Žernov a hlavně občané Žernova, je pojata jako sportovně kulturní událost, takže po závodě a v průběhu vystoupily i kapely, napřiklad Benjamings Clan, Rizikové pracoviště, k vidění byla  trial show Vlastislava Kabeláče Čiháčka  a půjčovna koloběžek.