Ukradené auto bude vráceno majiteli – řídil zdrogovaný cizinec

KRAJ – Policistům Pohotovostního a eskortního oddělení Královéhradecké policie se ve spolupráci s dalšími kolegy podařilo díky skvělé práci zadržet v uplynulých dnech u Jaroměře 31letého cizince v okamžiku, kdy s autem ukradeným v Rakousku mířil do Polska.

Další ukradené auto bude vráceno majiteli ViewImage

Foto: Policie ČR

„Informaci o odcizení vozidla jsme od rakouských kolegů získali v ranních hodinách, a po 11 hodině dopoledne byl cizinec už bezpečně zastaven, zadržen a následně umístěn na základě Evropského zatýkacího rozkazu do vydávací vazby. Odtud bude po provedení všech potřebných úkonů předán do Rakouska k trestnímu řízení. Auto bude moci být bez poškození vráceno majiteli. Bohužel i v tomto případě se potvrdilo, že řidič byl pod vlivem drog,“ uvedla mluvčí policie Ivana Ježková.

Orientační zkouška prokázala v jeho těle přítomnost pervitinu. Byl tedy nebezpečný nejenom sobě, ale hlavně svému okolí. „Šetřením v evidencích jsme navíc zjistili, že se jedná o osobu, která má v Polsku za sebou bohatou kriminální minulost. Vyšetřování do doby předání cizince do Rakouska povedou hradečtí kriminalisté,“ dodala Ivana Ježková.

Hlavním cílem policistů při pronásledování vozidel je, aby nebyly ohroženy životy a zdraví osob a pokud je to trochu možné, aby nebyla způsobená škoda na majetku. I v tomto případě se jim to beze zbytku podařilo.

Čtenářská diskuze