Učitelé Obchodní akademie Kostelec se v létě vzdělávají v cizině

KOSTELEC N. O. – Zatímco studenti Obchodní akademie v Kostelci nad Orlicí opustili školní lavice, aby si užili léta třeba u vody, někteří jejich učitelé do lavic naopak usedli. Využili totiž možností, které jim přinesl úspěšný školní projekt v rámci programu Erasmus+, tj. programu Evropské unie na podporu vzdělávání. Díky tomu mohli absolvovat kurzy pro učitele cizích jazyků pořádané v zahraničí.

Malta - hodina rétoriky

Zde vidíte obrázek z hodiny rétoriky na Maltě, dole potom záběr z vyučování metodiky v anglickém Cambridge.
Foto: OA TGM Kostelec n. O.

Projekt byl zahájen již loni o prázdninách, kdy vycestovaly první tři učitelky. Paní Renata Čermáková a Jitka Černá rozvíjely své jazykové znalosti v Anglii, ve školách v Canterbury a Cambridge, jejich kolegyně Jana Felixová se zúčastnila kurzu zaměřeného na obchodní angličtinu na Maltě. Letos se přidaly další angličtinářky, paní Oxana Kopynová, jež načerpala nové náměty pro svou práci v irském Dublinu, a paní Jitka Kosařová, která zamířila do osvědčeného střediska na Maltě.

Na OA se samozřejmě vyučují i další cizí jazyky, a tak se paní Martina Finsterlová vypravila do Vichy na kurz pro učitele francouzštiny a paní Lucie Bačíková absolvovala kurz pro učitele ruštiny v lotyšské Rize.

Cambridge-hodina metodiky

Naši učitelé si uvědomují, jak je důležité neustrnout a stále na sobě intenzivně pracovat, kurzy Erasmus+ ale nebyly přínosné jen pro rozvoj jejich jazykových kompetencí. Jitka Kosařová o tom říká:

„Za největší klad pobytu považuji setkání s učiteli z celé Evropy, sdílení zkušeností a vyučovacích metod. Doufám, že z našeho přátelství vznikne v budoucnu meziškolní projekt pro naše studenty.“
Věříme, že i díky vzdělávacímu programu Erasmus+ si jazyková výuka na obchodní akademii udrží svou vysokou úroveň a bude pro studenty ještě přitažlivější.

OA TGM Kostelec n. O.

Čtenářská diskuze