Účet v novém roce otevřel Tomáš Vincour

HRADEC KRÁLOVÉ – Dva úvodní duely v novém roce zvládl Mountfield na jedničku. Nejprve přetlačil na domácím ledě Karlovy Vary a poté v zápase splňujícím parametry play off si odvezl dva body z Brna, kde domácí Kometu porazil v samostatných nájezdech.

DSCN900132. kola

Jak zakončil starý rok 2018, tak začal hradecký Mountfield ten nový 2019, tedy domácí výhrou. Vstup do utkání s karlovarskou Energií měl famózní. Jaroslav Pavelka, který i po uzdravení Brandona Maxwella zaujal post jedničky, mohl v domácí brance v klidu přemítat o prožitých vánočních svátcích, protože téměř šest minut jeho spoluhráči dusili Energii v jejím pásmu.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vincour (Zámorský, Koukal), 22. Cingel (F. Pavlík, Rosandič), 31. Koukal (Smoleňák) – 7. Gríger (Plutnar, Šenkeřík), 44. Flek (Gríger, T. Rachůnek).

Rozhodčí: Úlehla, Jeřábek – Kis, Špůr | vyloučení: 4:2 | využití: 2:1 | v oslabení: 0:0 | diváci: 4904.

Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Dragoun, Rákos.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – Kohout, R. Vlach, O. Beránek – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Lapšanský, Balán, T. Mikúš.

Hráči Karlových Varů nevěděli, kam dříve skočit a vypadalo to, jako by si myšlenkami hověli ve vyhřátém autobusu.

Filip Novotný však za svá záda nepustil ani jednu ze šancí Hradeckých. Domácí se první branky v zápase dočkali při přesilové hře v šesté minutě, kdy Koukal našel na modré Zámorského, jehož střelu dorazil za záda Novotného Tomáš Vincour, pro něhož to byla šestnáctá trefa v sezoně.

Inkasovaná branka Karlovarské probrala a najednou byl v permanenci i Pavelka. Reakce na vedení Mountfieldu přišla rychle, když Plutnarovu střelu nejprve tečoval Gríger a druhá teč od nohy domácího Dragouna zaplula do Pavelkovy svatyně – 1:1.

Vyrovnáním narostla hostům křídla a útoky se střídaly na obou stranách. V závěru třetiny přišel zbytečný faul Skuhravého a domácí borci dostali možnost další přesilové hry.

Skuhravého dvouminutový trest potrestal Mountfield po 39 vteřinách druhé části. F. Pavlík našel na pravém kruhu Cingela, jenž propálil Novotného – 2:1. V druhé třetině jely Karlovy Vary třikrát samy na Pavelku, ale jak Mikúš, tak Vlach a Flek ochránce domácí svatyně nepřekonali. Nedáš-dostaneš, staré pořekadlo se potvrdilo v 31. minutě, kdy při velkých šancích a závaru před Pavelkou ujeli Koukal se Smoleňákem. Po přihrávce Koukala ještě Smoleňák Novotného nepřekonal, ale po následné dorážce Koukala už byl bezmocný – 3:1.

V třetí třetině hosté domácím zle zatápěli a na drama zadělali v 44. minutě, kdy při přesilové hře a vyšachování celé hradecké čtveřice uklidil puk do prázdné branky Flek – 3:2. Z mnoha šancí už ani na jedné straně gól nepadl. Nejblíže k němu měl karlovarský Beránek, když odraz od jeho výstroje těsně minul prázdnou hradeckou branku. Při závěreční power play mohl rozhodnout Radek Smoleňák, ale puk z jeho hole se jen otřel o levou tyčku prázdné branky.

Mountfield si tak mohl připsat další domácí výhru a úspěšně vstoupil do nového roku 2019.

33. kolo

Televizní utkání mělo náboj, přineslo hodně gólů, ale také mnoho tvrdých zákroků a šarvátek a také velké množství vyloučených na obou stranách. Mountfield prohrával po přesilové hře Komety, ale v dalším průběhu to byla právě ona, jež musela dotahovat vedení hostů. Skóre otočil dvěma důraznými dorážkami Smoleňák a další góly přidali Koukal a R. Pavlík.

Brno vyrovnávacím gólem v závěru poslalo utkání do prodloužení, v němž měl nejprve velkou šanci Holík, který orazítkoval tyč Pavelkovy branky, a poté hradecký Radek Smoleňák při trestném střílení. Ke smůle Hradeckých však Vejmelku nepřekonal.

Vítěze tak musely určit samostatné nájezdy, v nichž byl jediným střelcem, kdo dokázal puk dostat do branky, obránce Filip Pavlík, čímž rozhodl o bonusovém bodu pro Hradec.

HC Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 po náj. (1:1, 0:1, 3:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Štencel (M. Erat, Plekanec), 43. Malec (Bartejs, Plekanec), 52. Malec (Köhler, L. Čermák), 59. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 8. Smoleňák (Rosandič), 38. Smoleňák (Zámorský), 50. Koukal (Zámorský, Paulovič), 53. R. Pavlík, rozh. náj. F. Pavlík.

Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Brejcha, Jelínek | vyloučení: 13:13, navíc Mallet – Chalupa (oba) 10 min OT | využití: 1:1 | diváci: 7458

HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič , P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Mallet, L. Čermák, Vondráček – R. Zohorna, Süss, Köhler.

Mountfield HK: Pavelka – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Graňák, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Rákos, Dragoun, Vopelka.

Ostatní výsledky 33. kola

Třinec – Litvínov 4:1, Chomutov – Vítkovice 4:2, Karlovy Vary – Liberec 2:3 po náj., Zlín – Plzeň 2:3 v prodl., Mladá Boleslav – Pardubice 1:0, Olomouc – Sparta Praha 0:3.